توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
مسابقات قرآن متعلق به نظام اسلامی ایران است، نه سازمان اوقاف
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از حضور ۳۷۰ شرکت‌کننده از ۸۴ کشور جهان در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن خبرداد و گفت: این مسابقات متعلق به نظام است نه سازمان اوقاف.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نشست خبری سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران صبح امروز بیست و هفتم فروردین ماه با حضور حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام حسینی رئیس مرکز امور قرآنی این سازمان برگزار شد.


وی در ابتدای سخنانش با بیان اینکه در مورد قرآن و دین اسلام دو نظر وجود دارد گفت: یکی این است که دین اسلام برای هر فردی و زندگی خصوصی او به وجود آمده و احکام و قوانین قرآن نباید در زندگی اجتماعی و سیاسی مردم بروز داشته باشد.


محمدی در پاسخ به این نظریه چنین گفت : ما این نظریه را قبول نداریم چرا که اعتقاد داریم فرد و اجتماع از هم جدا نیستند و باید به احکام قرآن هم به صورت فردی و اجتماعی عمل شود. اما متاسفانه دشمنان اسلام طبق نظریه اول اسلام را تعریف کرده و آن را یک دین فردی معرفی می کنند.


وی افزود: دین اسلام برای یکایک آحاد جامعه است بر همین اساس استعمارگران چند قرن برنامه‌ریزی کردند تا اسلام را اینگونه به مردم معرفی کنند که متاسفانه تا حدودی هم موفق بوده اند و 
برای این کار مهره هایی را دارند که در کشورهای مختلف جهان اسلام فعالیت می کنند.


وی به اقدامات ضد اسلامی آنان اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات استعمار برای این کار تجزیه کشورهای اسلامی بود. برای مدیریت این کشورها مهره هایی با این تفکر به قدرت رساندند مانند رضاخان در ایران آتاتورک در ترکیه آل سعود در حجاز و... را بر مسند نشاندند.

زمانی که رضاخان به قدرت رسید یکی از اقدامات مهم او حذف دین از حکومت بود. مراکز دینی را تعطیل کرد در ترکیه نیز به همین صورت بود.


محمدی در این باره افزود: ممکن است برخی فکر کنند چرا از سوریه فلسطین و.. حمایت می‌کنیم این یک اقدام سیاسی است که مبنای دینی و قرآنی دارد.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان آیه محمدرسول الله الذین معهم اشداء علی الکفار رحماء بینهم گفت:

ما مطابق این آیه نمی توانیم بی خیال باشیم و بگوییم متدین زندگی می کنیم و کاری با دیگران نداریم؛ اسلام واقعی و اسلام ناب این نست. ما نسبت به سرنوشت جامعه و امت اسلام نمی توانیم بی تفاوت باشیم.


محمدی امنیت و آسایش امروز کشور را حاصل خون شهیدان دانست و افزود: جنایتی که آمریکایی ها در این سال ها مرتکب شده اند به این دلیل است که مسلمانان عالم از اسلام دست بکشند. اسلامی که با ظلم مخالف است وگرنه با اسلامی که با آنها سازش داشته باشد هیچ مخالفتی ندارند.


وی افزود: اینها از اسلامی وحشت دارند که بر ضد منافع آنها باشد و ما وظیفه داریم طبق آیات قرآن از هر مظلومی دفاع کنیم.


محمدی مبارزه با ظالمان و مستکبران را وظیفه اصلی مسلمین دانست و گفت: نباید در مقابل ظلم و ستم سکوت کرد نمی توان مومن بود و با ظلم هم سازش کرد.  اگر قرار بود فقط عبادت باشد ائمه تنها به عبادت می پرداختند. تمام این مخالفت هایی که با ایران وجود دارد به خاطر این است که امت اسلام به دین عمل می کند و اگر از دین دست بردارند مشکلات برطرف می شود.


محمدی به مظلومیت مسلمانان فلسطینی اشاره کرد و گفت: به چه دلیل باید هفتاد سال به مردم فلسطین ظلم شود. با کدام مجوز قانونی ساکنان فلسطین از سرزمین خود رانده شده اند.


وی افزود: مشکل امت اسلام این است که به همه آیات عمل نمی کند. اگر تلاوت و قرائت ثواب دارد عمل به قرآن نیز ثواب دارد.


رئیس سازمان اوقاف با بین اینکه مسلمان باید با عزت و شرف زندگی کند گفت: مسلمان نباید تن به ذلت دهد و جمهوری اسلامی بر مبنای تمام آیات قرآن و به خصوص مبارزه با ظالمین شکل گرفته و چهل سال به پیش رفته است.


محمدی در بخش دیگری از سخنانش به نقش مسابقات بین المللی در ایجاد وحدت بین امت‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: پیش از انقلاب مسابقات بین المللی قرآن بهایی داده نمی شد و این دستاورد امروز را مدیون خون شهیدان و امام شهیدان و رهنمودهای رهبر فرزانه و قرآنی کشورمان هستیم.

 
محمدی با اشاره به شعار سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم افزود: 84 کشور برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کردند تا با شعار یک کتاب، یک امت در مقابل اشتکبار جهانی ایستادگی کنند.

 
رئیس سازمان اوقاف نقش رسانه‌ها در انعکاس مسابقات بین المللی قرآن را ضروری دانست و گفت: در دیداری که با یکی از مراجع معظم تقلید داشتیم به این نکته تاکید داشتند که ترویج و اطلاع رسانی مسابقات قرآن در سطح جهان می‌تواند در تبلیغ دین اسلام و قرآن کریم تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

 
محمدی در پایان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را متعلق به نظام اسلامی دانست و گفت: این مسابقات تنها کارهای اجرایی‌اش به سازمان اوقاف واگذار شده و نباید آن را مسابقاتی متعلق به این سازمان دانست بلکه این رقابت‌ها مسابقاتی است که متعلق به نظام اسلامی است و برگزاری باشکوه آن آبروی کشور خواهد بود اما متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی اجازه انعکاس اخبار مسابقات و اعزام نماینده به این مسابقات را ندارند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 233742