توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
ابراز نگرانی چین از رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت
سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن نگرانی درباره به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تصریح کرد: «همه طرف‌ها باید محتاطانه رفتار کنند و سبب ایجاد خصومتی تازه در منطقه نشوند».
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به اقدام احتمالی آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، چین هم در این باره اظهارنظر کرده است.

 
طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی و همچنین اظهارات برخی مقامات این کشور، دونالد ترامپ امروز چهارشنبه درصدد است طی یک سخنرانی، انتقال پایتخت این کشور در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس را اعلام کند.

 
انتشار خبرها درباره این اقدام احتمالی ترامپ و به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، با واکنش‌های تند کشورهای اسلامی و هشدارهای بین‌المللی مواجه شده است.

 
در تازه ترین واکنش‌ها به این موضوع، سخنگوی وزات خارجه چین درباره این اقدام احتمالی آمریکا ابراز نگرانی کرد.

 
«گنگ شوانگ» در نشستی خبری گفت: همه طرف‌ها باید اقدامات بیشتری در جهت صلح در منطقه انجام دهند، محتاطانه رفتار کنند و مانع از اثرگذاری بر حل موضوع کلیدی و اساسی فلسطین (موضوع بیت المقدس) شده و سبب ایجاد خصومتی تازه در منطقه نشوند».

 
از نظر این مقام دولت چین، اقدام احتمالی آمریکا در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می‌تواند سبب تشدید تضادها و درگیری در منطقه خاورمیانه شود.
کد مطلب : 223734
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم