توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴
تقدیر مراجع عظام تقلید و علما از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس/ "اسرائیل" به‌زودی نابود خواهد شد
مراجع عظام تقلید و علما با تأکید بر واجب بودن مبارزه با جنایات رژیم صهیونیستی، بر نابودی این رژیم در آینده نزدیک تأکید کردند.
تقدیر مراجع عظام تقلید و علما از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس/ "اسرائیل" به‌زودی نابود خواهد شد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، راهپیمایی و خروش مردم قم همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور مردم و مسئولان روزه‌دار در انزجار از رژیم کودک کش صهیونیست و حمایت از ملت مظلوم فلسطین برگزار شد.
 
علما و مراجع عظام تقلید نیز همراه با آحاد مردم در این راهپیمایی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و همپیمانانشان بر وحدت مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تأکید کردند.
 
انزوای آمریکا و اسرائیل در دنیا به‌وضوح قابل‌مشاهده است ‌
 
آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در حاشیه راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: روز قدس روز نمایش انزوای آمریکا و اسرائیل و همچنین اتحاد مسلمانان به دنیا است.
 
وی روز قدس را در تاریخ روشن و ماندگار خواند و افزود: روز قدس حرکتی است که برای همیشه در تاریخ زنده و پویا ثبت شد و ماندگار می‌شود.
 
مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: روز قدس اجازه نمی‌دهد ظلم اسرائیل به فلسطینیان خاموش شده و عامل روشنگری در دنیا می‌شود.
 
وی اتحاد مسلمانان را عامل برگشت قدس به صاحبان حقیقی آن معرفی کرد و ادامه داد: همه مسلمانان باید با اتحاد و حمایت از جبهه مقاومت قدس را به دامان اسلام برگردانده و این اتحاد قابل‌تقدیر است.
 
استاد برجسته حوزه علمیه از پیروزی مسلمانان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز انزوای امریکا و اسرائیل بیش از هر زمان دیگری قابل‌مشاهده بوده و می‌توان این انزوا را در شورای امنیت به‌وضوح دید.
 
رژیم کودک‌کش اسرائیل در حال احتضار است
 
آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان نیز در حاشیه شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: استکبار جهانی باید بداند در برابر این طوفان خشم مسلمانان و در برابر این شور و حرکت آن‌ها نقشه آمریکایی، عربی و صهیونیستی نابود است.
 
وی با تأکید بر اینکه رژیم کودک کش اسرائیل در حال احتضار است، گفت: این غده سرطانی به‌زودی سقوط خواهد کرد و از نقشه‌های آن‌ها کاری برنمی‌آید و مسلمانان پیروز هستند.
 
مبارزه با ظلم 70 ساله رژیم صهیونیستی "واجب" است
 
آیت‌الله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان همچنین در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس شایسته تقدیر بوده و دنیا باید ببیند چطور مسلمانان پیام امام راحل را زنده نگه‌داشته‌اند.
 
وی اسلام را ستم ناپذیر دانست افزود: با توجه به تفسیر کلام امام علی (ع) مسلمانان باید بدانند ستم و ظلم را تنها خود مردم می‌توانند با آن مبارزه کنند.
 
استاد برجسته حوزه تصریح کرد: ظلم صهیونیسم به فلسطینیان 70 ساله شده و مبارزه با این ظلم آشکار بر همه مسلمانان واجب است.
 
وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در کنار وحدت مسلمانان می‌تواند به این ظلم پایان داده و این نظام اسلامی را به صاحب حقیقی آن امام زمان (عج) تحویل دهد.
 
"اسرائیل" به‌زودی نابود خواهد شد؛ قدس شریف به دست فلسطینیان می‌رسد‌
 
آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس، با تأکید بر پیروزی جبهه حق علیه باطل اظهار داشت: بر‌اساس آیات قرآن کریم اهل تقوا، عدالت‌طلبان و مسلمانان جهان پیروز همواره پیروز بوده و نابودی ظالم قطعی است.
 
وی شرکت مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را قوت قلبی برای فلسطینیان دانست و گفت: اگر این راهپیمایی‌ها نبود فلسطینیان نمی‌توانستند در برابر رژیم کودک کش اسرائیل ایستادگی کنند و به ذلت کشیده می‌شدند.
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دادن شهید در مسیر مبارزه فلسطینیان به دلیل حمایت آزادی خواهان و مسلمانان جهان از آن‌ها است.
 
آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه آمریکا و اسرائیل به‌زودی نابود خواهد شد، تصریح کرد: همان‌طور که شمرها و ابن ملجم ها از صحنه روزگار محو شدند و علی‌اکبرها و ابوالفضل‌ها ماندند، امروز نیز امام و رهبری معظم انقلاب در دل‌ها ماندند و آینده از آن مسلمانان و جوانان است.
 
وی پیروزی اسلام و مسلمین را نصح صریح قرآن دانست و خاطرنشان کرد: طولی نخواهد کشید که دوران حکومت آل سعود لعنتی هم به پایان برسد و قدس شریف به دست فلسطینیان خواهد رسید.
 
ایرانی‌ها تا ‌نابودی صهیونیست‌ها کنار ملت مظلوم فلسطین خواهند ماند
 
آیت‌الله مرتضی مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری در حاشیه راهپیمایی روز قدس، با اشاره به اینکه این روز از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: می‌خواهیم در روز قدس اعلام کنیم که مردم فلسطین تنها نیستند.
 
وی با بیان اینکه ملت ایران تاآخرین‌نفس از مردم فلسطین حمایت خواهد کرد، افزود: مردم ولایت مدار کشور ایران تا پیروزی مردم فلسطین بر صهیونیست‌ها و تا جشن نابودی صهیونیست‌ها به همراه ملت مظلوم فلسطین خواهند ماند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: حضور باشکوه مردم در روز قدس نشان‌دهنده حمایت و یاری مردم ایران از ملت مظلوم فلسطین است.
 
روزبه‌روز به زوال رژیم صهیونیستی نزدیک‌تر می‌شویم
 
آیت‌الله سید‌محمد سعیدی امام‌جمعه قم در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس، راهپیمایی این روز را حرکتی در راستای ریشه‌کنی رژیم صهیونیستی اعلام و اظهار داشت: مردم وظیفه‌شناس کشورمان بر‌اساس حکم و وظیفه شرعی به رهنمودهای حضرت امام راحل مقام معظم رهبری عمل کردند.
 
وی با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس گفت: هرساله معمولاً قبل از روز جهانی قدس و انجام این حرکت عظیم، حرکتی از سوی استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم اشغالگر صهیونیست صورت می‌گیرد.
 
امام‌جمعه قم با بیان اینکه امسال سخنان رئیس‌جمهور ابله آمریکا و حرکت‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و جنایات شکل‌گرفته در غزه انگیزه حضور مردم در راهپیمایی را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: مردم عزیزمان جدی‌تر در این اقدام شرکت کرده‌اند، روزبه‌روز زوال این رژیم نزدیک‌تر شده و این رژیم ضعیف‌تر شده است.
 
ملت‌های مسلمان با وحدت در مقابل رژیم کودک‌کش اسرائیل ایستادگی می‌کنند
 
آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حاشیه مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: حضور باشکوه ملت ایران در مراسم روز قدس پاسخی به رژیم صهیونیستی و آمریکا است.
 
وی افزود: اسلام زنده است و رژیم صهیونیستی گمان نکند سنگی می‌زند و کودکان بی‌گناه را می‌کشد ضرری به اسلام می‌زند، ملت‌های مسلمان یکپارچه و با وحدت در مقابل رژیم کودک‌کش ایستادگی می‌کنند.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: مردم با زبان روزه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت بالای این مراسم است.
 
آیت‌الله ممدوحی خاطرنشان کرد: ملت ایران نشان داد که تشنگی و گرسنگی و گرما مانع حضور آن‌ها در مراسم راهپیمایی روز قدس نمی‌شود و با همه شرایط در این مراسم شرکت می‌کنند.
 
دفاع از ملت مظلوم فلسطین وظیفه ملت‌های مسلمان است
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا آشتیانی معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حاشیه مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: روز قدس روز حمایت از مظلومین و مبارزه با ظالمین است.
 
وی با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس نزد ملت‌های مسلمان افزود: ملت ایران پیام امام راحل را به‌خوبی دریافت کرده است و با زبان روزه در راهپیمایی باشکوه روز قدس حضور پیداکرده است.
 
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: جمعیت بسیار خوبی در این مراسم شرکت کرده و افرادی که عرق انقلاب و تبعیت از مقام معظم رهبری را دارند در این مراسم حضور پیدا کردند.
 
آشتیانی با تأکید بر لزوم حمایت از ملت مظلوم فلسطین خاطرنشان کرد: دفاع از مظلومین عالم وظیفه همه مسلمانان است و مسلمانان باید با وحدت به مقابله با رژیم صهیونیستی بپردازند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 237469