توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
جانسون: تلفن را روی ترامپ قطع کردم!
نامزد سمت نخست‌وزیری انگلیس در مصاحبه‌ای اعلام کرد در جریان سفر اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به لندن، تلفن را روی او قطع کرده است.
جانسون: تلفن را روی ترامپ قطع کردم!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز به نقل از پولیتیکو، بوریس جانسون، وزیر خارجه سابق انگلیس و نامزد تصدی نخست وزیری این کشور گفت زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر اخیرش به انگلیس قصد تماس با او را داشته، تلفن را روی او قطع کرده است.

 
وزیر خارجه سابق انگلیس به ساندی تایمز گفت به دلیل اینکه فکر می‌کرده کسی قصد شوخی با او را دارد، تماس تلفنی ترامپ را قطع کرده است.

 
او در این‌باره گفت از سوی فردی تماسی دریافت کرده، که مدعی بود از دفتر نخست وزیر تماس می‌گیرد. نامزد سمت نخست‌وزیری انگلیس در ادامه این مصاحبه افزود این فرد لهجه ایرلندی داشته و گفته از دفتر نخست وزیری تماس می‌گیرد و رئیس جمهور آمریکا قصد صحبت با او را دارد. جانسون که تصور می‌کرد فردی قصد دست انداختنش را دارد، به سرعت تلفن را قطع کرده است.

 
وزیر خارجه سابق انگلیس سپس با دفتر نخست وزیری این کشور تماس می‌گیرد و به او گفته می‌شود که ترامپ قصد صحبت با او را داشته است. در نهایت جانسون و ترامپ یک گفتگوی تلفنی با هم داشتند. 

 
پیشتر یک منبع نزدیک به جانسون گفت ترامپ پیشنهاد دیدار رو در رو با وی را مطرح کرد، اما این نامزد نخست وزیری انگلیس با پیشنهاد ترامپ مخالفت کرد. البته وی علت این مخالفت را برنامه‌ریزی قبلی جانسون برای شرکت در رویدادی با حضور سایر نامزد‌ها در روز سه‌شنبه اعلام کرد. ترامپ اندکی پیش از ورود به انگلیس ضمن تمجید از جانسون گفت به نظر وی، جانسون به عنوان شهردار پیشین لندن و وزیر امور خارجه پیشین انگلیس، گزینه‌ای بسیار خوب برای تصدی سمت نخست وزیری است.
کد مطلب : 262821