توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
زخمی شدن ۱۰۰۰ کودک به ضرب گلوله صهیونیست‌ها در غزه
صندوق کودکان ملل متحد از زخمی شدن ۱۰۰۰ کودک فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها در نوار غزه خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از پایگاه عربی 21، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) خواستار توقف هدف قرار دادن کودکان فلسطینی که در راهپیمایی‌های "بازگشت" شرکت می‌کنند شد.

 
یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیش از 1000 کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان راهپیمایی‌های بازگشت در مرزهای نوار غزه که از 30 مارس گذشته (10 فروردین) آغاز شده، زخمی شده‌اند.

 
این سازمان تاکید کرد که بسیاری از این کودکان جراحت‌های خطرناکی برداشته‌اند و احتمال دارد که بر زندگی آن‌ها در آینده تاثیر بگذارد و یا اینکه دچار قطع عضو شوند.

 
یونیسف افزود: خشونت‌های اخیر منجر به بحرانی شدن اوضاع سیستم بهداشتی ضعیف در نوار غزه شده و در پی قطعی مکرر برق و کمبود سوخت و دارو و تجهیزات پزشکی در حال فروپاشی است.

 
برآوردهای رژیم صهیونیستی از ادامه راهپیمایی‌های بازگشت

 
"آوی دیختر" رئیس کمیته روابط خارجی و دفاعی کنست رژیم صهیونیستی گفت که پایان دور فعلی راهپیمایی‌های بازگشت فلسطین در نوار غزه به این معنا نیست که اسرایئل احساس راحتی کامل می‌کند، چرا که همچنان چهار جمعه در ماه رمضان را در پیش داریم و در پایان این جمعه‌ها نیز فصل تابستان آغاز می‌شود.

 
وی مدعی شد که حماس قصد داشت کرانه باختری را مانند نوار غزه به آتش بکشد، زیرا درگیری در کرانه باختری می‌توانست به آغاز درگیری‌ها در حرم قدسی بینجامد و کشته شدن یک نفر در آنجا انتفاضه جدیدی را شعله‌ور می‌کرد.

 
دیختر که رئیس سازمان سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) و وزیر امنیت داخلی سابق رژیم صهیونیستی است گفت: بدترین سناریو که ارتش اسرائیل خود را برای آن آماده کرده بود، از دست دادن کنترل خود بر تظاهرکنندگان فلسطینی که قصد عبور از دیوار مرزی را داشتند، بود، زیرا اگر آن‌ها موفق به ورود به هر یک از شهرک‌های صهیونیست‌نشین می‌شدند، عملیات نظامی کاملا مختلف بود.

 
این مقام صهیونیست افزود: این دور از راهپیمایی‌های بازگشت چه بسا به اتمام رسیده باشد، اما احتمال از سرگرفته شدن آن طی هفته‌های آینده وجود دارد و احتمال دارد که این راهپیمایی‌ها این بار قوی‌تر و پرشورتر باشد.

 
ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی روز جمعه همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی در هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم صهیونیستی در مرزهای غزه راهپیمایی کردند که در جریان این راهپیمایی‌ها بیش از 60 فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به‌شهادت رسیده و صدها تن نیز زخمی شدند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 236000