توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶
وعده رونق بازار مسکن از نیمه دوم امسال
مدیرعامل سامانه ملی ساختمانی کشور با اشاره به رکود بازار مسکن گفت: انتظار داریم با توجه به روند افزایش حجم معاملات، بازار مسکن از نیمه دوم امسال وارد مرحله رونق شود.
وعده رونق بازار مسکن از نیمه دوم امسال
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، امیر فتوحی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ضعف مدیریت، کمبود منابع مالی و کاهش قدرت خرید مردم از دلایل رکود بازار مسکن است .

وی با بیان اینکه بانک ها برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن محدودیت های زیادی قائل می شوند، گفت: بیش از 80 درصد صنعت ساختمانی کشور به بخش خصوصی تعلق دارد و کمبود نقدینگی سبب شده در سال های اخیر شاهد سرمایه گذاری کمتری در صنعت ساخت و ساز کشور باشیم.

فتوحی بیان کرد: بدون شک تحریک صنعت ساختمانی سایر بخش های اقتصادی را فعال خواهد کرد و افزایش سقف تسهیلات بانک ها برای خرید و ساخت، بازار مسکن و صنعت ساخت و ساز کشو را از رکود خارج خواهد کرد و این مساله بر رونق سایر بخش های اقتصادی کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی و سازه های مدرن با رویکرد نوین حرفه ای خبرداد و گفت: این نمایشگاه دوم تا پنجم آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود و از هم اکنون چندین شرکت داخلی و چند شرکت از کشورهای چین، ترکیه، کره جنوبی، آلمان و روسیه برای حضور در این نمایشگاه و ارائه آخرین دستاوردهای جدید مصالح و کالاهای ساختمانی اظهارتمایل کرده اند.

مدیرعامل سامانه ملی ساختمانی کشور اظهارداشت: انجمن انبوه سازان مسکن، سازمان های نظام مهندسی و سندیکای شرکت های ساختمانی کشور و بیش از 40 شرکت داخلی که پروژه های ساخت ساختمان های بالای 100 هزار مترمربع را برعهده دارند در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و هم اکنون اطلاعات تولیدی کالا و مصالح ساختمانی یک هزار و 500 کارخانه و شرکت داخلی در این سامانه قابل دسترسی است و بزودی اطلاعات سه هزار و 400 شرکت و کارخانه در این سامانه گردآوری خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، در این نمایشگاه با شعار صنعت ساختمانی پیشرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در کشور سیستم های هوشمند ساختمانی، سازه ها و تجهیزات مدرن و سیستم های جامع مدیریت آپارتمان ها در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
کد مطلب : 205806