توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
آیا باید برای عبور از رکود واقعاً 9ماه صبر کرد؟
«آقای فتح‌الفتوح» به جای «عذرخواهی» و نظارت بر قیمت‌ها می‌گوید مردم تا بهار صبر کنند!
آیا باید برای عبور از رکود واقعاً 9ماه صبر کرد؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در یک دیدار با اشاره به مسائل روز کشور گفته است:
 
«در این شرایط هرکسی وظیفه دارد به سهم خود به جای مسئولیت‌گریزی و فرافکنی، مشارکت فعالانه داشته باشد و هم اکنون فرصتی است که ما به فعالان بنگاه‌های اقتصادی کمک کنیم، تاب آوری کنند، چون به عقیده بسیاری از کارشناسان، اگر ما ۹ ماه باقی مانده سال پیش رو را بگذرانیم، دشمن از ادامه فشارها ناامید خواهد شد!»
 
به گزارش جماران، او همچنین می‌گوید: واقعیت این است که بهبود اوضاع اقتصادی ایران قبل از برجام اتفاق افتاد و باید تلاش کنیم، پیام کشورمان پیام استقامت و ابتکار باشد، هرکدام از ما باید خود را مسئول بدانیم و برای بهبود شرایط، احساس و پیشنهاد منطقی داشته باشیم. [1]
 
*نهاوندیان همان فردی بود که در ایام دولت یازدهم برجام روحانی را «فتح‌الفتوح» نامید.
 
مع‌الوصف گزینه‌ای که این روزها در میان برخی دولتمردان و حامیان اصلاح‌طلب آنها پررنگ‌تر شده؛ «محاسبه اشتباه» است!
 
جدای از اینکه نهاوندیان سابقه خوبی در پیش‌بینی آینده ندارد و به سبب اوضاع کنونی هم بایستی به جای ارائه راهکار؛ در پیشگاه مردم عذر بخواهد؛ اما سخن اساسی اینجاست که دشمنان ایران طی ۴۰ سال گذشته در کدامین مقطع برای همیشه دست از تهدید و فشار برداشته‌اند؟!
 
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با چه محاسبه‌ای به این نتیجه رسیده است که آمریکا و اذنابش در نوروز ۹۹ دست از فشار علیه ایران برمی‌دارند؟
 
این قبیل نتیجه‌گیری‌های غلط و محاسبات اشتباه؛ آسیب‌های جدی بر آستانه تحمل عمومی می‌گذارد. کما اینکه در ماجرای برجام گذاشت.
 
افکار عمومی و رسانه‌ها هنوز وقّاتی آقایان را به یاد دارند که چگونه از صبح فردای بدون تحریم، در پایان زمستان، پس از اجرایی شدن برجام وغیره حرف می‌زدند و تمام این وعده و وعیدهای ناشیانه کشور را با آسیب‌های بزرگی مثل انتظارات تورّمی، احساس فقر روانی، شکسته شدن سیل نقدینگی و غیره مواجه ساخت.
 
دولتمردان به جای عمل وقّاتی؛ باید به مردم بگویند که در بهار ۹۹ همان خبری خواهد بود که در بهار ۹۸ بود و این عملکرد ماست که بهبود شاخص‌های اقتصادی در آینده را رقم می‌زند...

********
1_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1186801
مرجع : مشرق
کد مطلب : 260184