توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۸
خط آشوب!
با نگاهی به پازلی که دشمن برای برهم زدن آرامش و امنیت کشور تهیه کرده است به خوبی میتوان دریافت که هرگونه اقدام و اظهار نظری که منجر به ضعف در قوای امنیتی ما بشود خواسته یا ناخواسته یاری رسانِ دشمنان انقلاب در جهت رسیدن به مقاصدشان خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز بیستم اردیبهشت ماه امسال(1396) بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی پرده از برنامه ریزی های دشمنان نظام برداشته و فرمودند: «دشمن، سه هدفِ کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت را در دستور کار خود قرار داده است که هدف کوتاه‌مدت آن‌ها «برهم زدن امنیت کشور و ایجاد آشوب و فتنه است از بین بردن این افتخار بزرگ است که جمهوری اسلامی بحمدالله از آن برخوردار است.»

 
تنها یک ماه پس از این فرمایش رهبر معظم انقلاب، دشمن درصدد برهم زدن امنیت کشورمان برآمد و در هفدهم خرداد ماه 1396 دو حمله تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) اتفاق افتاد که با ورود نیروهای امنیتی و به هلاکت رسیدن تروریست‌ها و اعلام انزجار مردم از آنها این دو حادثه به پایان رسید.

 
مسئولیت این عملیات تروریستی را داعش بر عهده گرفت.

 
چند ماه بعد در دی ماه، فتنه دیگری به پا شد. در ابتدا چند تجمع در انتقاد به مسائل اقتصادی در شهرهایی مانند مشهد، تهران و برخی مراکز استان‌ها برگزار شد ولی در ادامه از میان تجمع‌کنندگان گروه‌های کوچکی از افراد اقدام به حمله به مراکز دولتی، بانک‌ها و تخریب اماکن عمومی کردند. سپس تلاش کردند موج آشوب را به شهرستان های مختلف بکشانند تا این ناامنی در سراسر ایران اسلامی همه گیر شود.

 
این آشوب ها نیز با حضور به هنگام مردم در صحنه و برپایی تجمعات مردمی علیه اغتشاشگران و اقدامات به موقع نیروهای امنیتی و موضع گیری صریح مسئولین انقلابی پایان یافت.

 
عاملان ایجاد این فتنه و آشوب، کانالهای ضد انقلاب (آمد نیوز و ری استارت و بی بی سی و ...)، گروهک تروریستی منافقین و ... بودند.

 
یک ماه بعد، در سی ام بهمن ماه، سر و صدای فتنه از خیابان پاسداران تهران بلند شد. این بار، تجمع عوامل فرقه ای موسوم به دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت یکی از دراویش، به خشونت و درگیری با مأموران انتظامی کشیده شد. در این تجمع با حملات وحشیانه دراویش سه  مأمور  نیروی انتظامی و یک نیروی بسیجی به شهادت رسیدند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

 
این آشوب ها نیز با دستگیری متهمان، موضع گیری مسئولین و حمایت همه جانبه مردم از برخورد صریح با برهم زنندگان نظم و امنیت پایان یافت.

 
هنوز چند هفته از غائله دراویش در خیابان پاسداران نگذشته که این بار سر و صدای فتنه از لندن به گوش رسید! شامگاه جمعه (18 اسفند ماه) سفارت جمهوری اسلامی ایران در خیابان شانزدهم پرنس گیت لندن مورد تعرض چند نفر قرار گرفت. این چهار نفر که وابسته و حامی صادق شیرازی از روحانیون مورد حمایت انگلیس هستند پس از حمله به سفارت ایران و پایین کشیدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و نشان دادن پرچم خودشان، بعد از چند ساعت توسط پلیس انگلیس بازداشت شدند.

 
آنچه که در تمامی این اغتشاش ها به وضوح دیده می شود عبارت است از:

 
در تمامی این موارد، فتنه گران و اغتشاش گران عملیات کوتاه مدتی داشته اند و از اینجا معلوم می شود که سردمداران و عاملان اصلی این اغتشاشها هدفی جز برهم زدن نظم و امنیت کشور نداشته اند.


حمایت استکبار جهانی (آمریکا و اسرائیل و صهیونیسم) و همچنین رژیم آل سعود از اغتشاشگران در تمامی این موارد به صورت علنی و آشکار بود. در حادثه تروریستی خردادماه، داعشی که فرزند نامشروع آمریکا و عربستان سعودی است با صدور بیانیه ای رسما مسئولیت آن را برعهده گرفت. در اغتشاشات دی ماه نیز، مواضع مسئولین آمریکایی و اروپایی و همچنین موضع گیری های صریح مسئولین عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، حمایت همه جانبه آنان از اغتشاشگران را بر همگان آشکار ساخت. در غائله خیابان پاسداران هم که توسط دراویش گنابادی اتفاق افتاد، نقش موثر رسانه های دولتی انگلیس و آمریکا و همچنین موضع گیری مسئولین این کشورها نشان از حمایت آنها از این فرقه منحرف را داشت.

در حادثه حمله به سفارت ایران در لندن که توسط طرفداران تشیع انگلیسی رخ داد نیز همکاری پلیس لندن با حمله کنندگان به سفارت (علاوه بر حمایت های همیشگی مالی و رسانه ای و ... انگلیس از این فرقه)، حمایت انگلیس از این فرقه را بیش از پیش واضح و روشن ساخت.


همه این اغتشاش ها رنگ و بوی مذهبی نیز به همراه داشت. در حادثه تروریستی که توسط عوامل داعشی رخ داد تفکرات تکفیری تروریستی موجب بروز چنین حادثه تروریستی شد. اغتشاشات دی ماه نیز گرچه بیشتر رنگ و بوی اقتصادی داشت ولی یکی از گروهک هایی که نقش بسزایی در این اغتشاشها داست گروهک موسوم به ری استارت بود که شعارشان حاکمیت تصوف بر جهان بود. ایدئولوژی مذهبی عاملان اغتشاش در خیابان پاسدارن تهران و سفارت ایران در لندن هم که عیان است.

 
از همین رو میتوان نتیجه گرفت که دشمنان انقلاب اسلامی پس از اینکه تمامی برنامه هایشان برای مقابله با نظام دینی جمهوری اسلامی بی نتیجه مانده و به قول معروف تیرشان به سنگ خورده است، اکنون درصددند که با استراتژی دینی با نظام اسلامی مقابله کنند.

 
با نگاهی تحلیلی به این اغتشاشها معلوم می شود استکبار جهانی با انجام این عملیات ها علاوه بر برهم زدن آرامش کشور که هدف کوتاه مدت آنهاست، در حال سنجش و آزمودن ظرفیتها و توانایی های دست نشاندگان و عوامل داخلی شان هستند و خود را برای فتنه ای بزرگ تر در ابعادی وسیع تر آماده می کنند. همچنین ضمن سنجش و ارزیابی توان عناصر خود عملا توان و ظرفیت دستگاه های امنیتی نظام را ارزیابی می کنند.

 
لزوم برخورد قاطع مسئولین امنیتی و دستگاه دیپلماسی

 
رهبر معظم انقلاب در همان سخنرانی بیستم اردیبهشت ماه پس از تبیین اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دشمن، درباره هدف کوتاه مدت دشمن که همان از بین بردن امنیت کشور است فرمودند: «مسئله‌ی امنیّت و آرامش برای این کشور بسیار مهم است. اگر کسی علیه امنیّت این کشور بخواهد قیام بکند، قطعاً با عکس‌العمل و واکنش سخت مواجه خواهد شد؛ این را بدانند. آن صهیونیستِ پول‌دارِ آمریکاییِ خبیث که گفت من گرجستان را با ده میلیون دلار توانستم زیرورو کنم، در سال ۸۸ به فکر افتاد که جمهوری اسلامی را هم این‌جوری [کند]. ببینید این خطای در تطبیق و این حماقت در شناخت به کجا میرسد که جمهوری اسلامیِ با این عظمت را، ملّت ایرانِ با این عظمت را مقایسه کنند با کشورهای دستِ چندم دنیا و بخواهند اثر بگذارند و کار بکنند؛ خب برخورد کردند با دیوار مستحکم اراده و عزم ملّی. امروز هم همین‌جور است؛ این را بدانند که امنیّت برای این کشور خیلی مهم است، مردم به امنیّت اهمّیّت میدهند، این حقیر هم به‌تَبَع مردم، به امنیّت این کشور اهمّیّت میدهم... هرکسی که از این راه تخطّی بکند، قطعاً بداند سیلی خواهد خورد.»

 
این بیانات به خودی خود اهمیت بالای حفظ امنیت در کشور و لزوم برخورد قاطعانه مسئولان دولتی و امنیتی را مشخص می کند.

 
همچنین با نگاهی به پازلی که دشمن برای برهم زدن آرامش و امنیت کشور تهیه کرده است به خوبی میتوان دریافت که هرگونه اقدام و اظهار نظری که منجر به ضعف در قوای امنیتی ما بشود خواسته یا ناخواسته یاری رسانِ دشمنان انقلاب در جهت رسیدن به مقاصدشان خواهد بود. اظهار نظرهایی همچون اینکه پلیس ما باید بدون اسلحه وارد خیابان بشود! که تعجب مسئولان کشورهای دیگر را نیز در پی داشت!
کد مطلب : 231483