توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶
امسال مکلف به ایجاد یک میلیون فرصت شغلی جدید هستیم
سرپرست وزارت تعاون: امسال مکلف به ایجاد 950 هزار تا یک میلیون فرصت شغلی جدید هستیم
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مشترک شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی اصفهان با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه برای نخستین بار به موضوع سلامت اجتماعی اشاره شده است، اظهار داشت: بر اساس این برنامه، سازمان بهزیستی و شهرداری موظف به راه‌اندازی مراکز توانمندسازی معتادان هستند.

 
وی بیان کرد: بهزیستی و فنی و حرفه‌ای اصفهان آماده هرگونه همکاری با شهرداری برای ارایه دوره‌های آموزشی مهارتی در مراکز ویژه توانمندسازی معتادان هستند.

 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط روز کشور گفت: در شرایط ویژه‌ای که در زمان حاضر در کشور ایجاد شده است باید از بیکاری اجباری جلوگیری و اشتغال موجود را حفظ کنیم.

 
وی با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از واحدهای تولیدی دارای مشکل در این وزارتخانه، تصریح کرد: در این کمیته از کمک‌های دولتی برای رفع مشکلات واحدها استفاده می‌شود.

 
محسنی‌بندپی همچنین با اشاره به اختیاراتی که در این زمینه به استان‌ها واگذار شد، خاطرنشان کرد: در استان اصفهان تا سقف 60 میلیارد ریال و در شهرستان‌ها و فرمانداری‌ها تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای اعطای تسهیلات دولتی، اختیار داده شده است.

 
وی با بیان اینکه امسال مکلف به ایجاد 950 هزار تا یک میلیون فرصت شغلی جدید هستیم، گفت: از پاییز سال 93 تا زمستان سال 96 سه میلیون نفر به جمعیت شاغلان کشور اضافه شد که برای 70 درصد آنها ظرفیت کاری فراهم شده و این در نوع خود در سال‌های پس از انقلاب، بی نظیر است.

 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکنون در شرایط جنگ اقتصادی و روانی به سر می‌بریم، افزود: در این برهه باید کار ویژه و اثربخش انجام دهیم تا بتوانیم جریان سازی یاس و نا امیدی برخی رسانه‌ها و منتقدان مغرض که می‌خواهند شرایط مدیریت اقتصادی و راهبری درست را از دولت بگیرند، خنثی کنیم.

 
وی با تاکید بر اینکه دولت به خوبی توان اداره امور کشور را دارد، تصریح کرد: همکاری قوا با یکدیگر می‌تواند سربلندی کشور در این آزمون را رقم بزند.

 
به گزارش تسنیم محسنی بندپی با اشاره به برخی مشکلات و مسایلی که از سوی مسئولان و نمایندگان تشکل‌ها در این جلسه مطرح شد، بیان کرد: حدود 3 میلیون نفر در استان اصفهان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و لازم است نگاه ویژه‌ای به بخش درمان شود و ارایه خدمات سلامت متناسب با جمعیت بیمه شده در استان باشد.
کد مطلب : 242779