توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
احتمال پاسخ نظامی روسیه به اقدامات آمریکا در سوریه
ولادیمیر جباروف مقام ارشد روسیه هشدار داد که اقدام هایی مانند سرنگونی هواپیمای نظامی سوریه توسط جنگنده های ائتلاف آمریکایی، می تواند خطر پاسخ متقابل را در پی داشته باشد.
احتمال پاسخ نظامی روسیه به اقدامات آمریکا در سوریه
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام کرد که یکشنبه شب جنگنده های ائتلاف موسوم به بین المللی یک جنگنده سوری را هنگام عملیات علیه گروه تروریستی تکفیری داعش در منطقه الرصافه جنوب رقه، هدف قرار دادند که سرنگون و خلبان آن هم مفقود شد.

ولادیمیر جباراف معاون اول کمیسیون امور بین المللی شورای فدراسیون امروز (دوشنبه) در باره سرنگونی بمب افکن سوخو-22 نیروی هوایی سوریه توسط جنگنده های ائتلاف آمریکایی گفت: این اقدام ممکن است منجر به پاسخ ارتش سوریه شود.

روزنامه روسی کامسامولسکایا پراودا در بخش اخبار آنلاین پایگاه اینترنتی خود به نقل از جباراف نوشت: سرنگون کردن هواپیما غیرمجاز است و به آن پاسخ داده خواهد شد.

مقام روس گفت: ارتش سوریه به تسلیحات پدافند هوایی اس-300 مجهز و سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه نیز در سوریه مستقر است و به همین دلیل چنین اقداماتی (سرنگونی هواپیما) ممکن است به وقوع مناقشه بزرگ منجر شود.

جباراف گفت: مناقشه ممکن است دامنه ای گسترده بیابد و به همین دلیل در آینده نزدیک باید نمایندگان طرف های مربوطه با یکدیگر دیدار کنند.

آلکسی پوشکوف رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) نیز امروز با انتقاد از سرنگونی هواپیمای سوری توسط جنگنده های ائتلاف آمریکایی، این اقدام را خصمانه و جنگ طلبانه خواند.

وی گفت: .

پوشکوف تاکید کرد که اقدام ائتلاف آمریکایی در سرنگونی جنگنده سوری انگیزه امنیتی و نظامی داشته است. چه انگیزه امنیتی و دفاعی می تواند در سرنگونی هواپیمای سوری وجود داشته باشد، وقتی اقدامات جنگی در خاک سوریه و نه آمریکا جریان دارد و رقه شهری سوری و نه آمریکایی است؟

به گزارش رسانه های روسی، بمب افکن سرنگون شده نیروی هوایی سوریه از نوع سوخو-22 بود.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در باره سقوط بمب افکن این کشور اعلام کرد: این تجاوز آشکار، تردیدی درباره حمایت آمریکا از تروریست ها باقی نمی گذارد و هدف ازاین جنایت هم تاثیرگذاری بر توان ارتش سوریه به عنوان تنها نیروی فعال و کارآمد در مبارزه با تروریسم است.

این تجاوز زمانی انجام شد که ارتش سوریه و همپیمانان پیشرفت های مهمی در مبارزه با گروه تروریستی داعش در محورهای مختلف بادیه سوریه دارند.

نیروهای آمریکا و ائتلاف وابسته تاکنون بارها به مواضع و پادگان های ارتش سوریه در حالیکه مشغول مبارزه با داعش بوده اند، حمله برده اند که در مهم ترین آنها شهریورماه سال گذشته 80 نظامی سوری در پادگان دیرالزور کشته شدند. همچنین جنگنده های ائتلاف آمریکایی بارها مناطق مسکونی را هدف حمله های سنگین خود قرار داده اند و در مواردی نیز همزمان با این اقدام ها، تروریست ها هم علیه ارتش سوریه وارد عمل شده اند.
کد مطلب : 205815