توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹
حضور هر روزه رئیس سیا در کاخ سفید برای گزارش‌دهی
پایگاه آمریکایی در گزارشی خبر داده که رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هر روز پس از سه ساعت رانندگی از محل کارش به کاخ سفید می‌آید تا به ترامپ گزارش دهد.
حضور هر روزه رئیس سیا در کاخ سفید برای گزارش‌دهی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در حالی که پیشتر طبق گفته یک تحلیلگر ارشد آمریکایی، وزرای خارجه و دفاع در مسائل سیاست خارجی، به طور کلی دونالد ترامپ را نادیده می‌گیرند، یک رسانه آمریکایی از اجبار رئیس سیا به گزارش‌دهی روزانه به رئیس‌جمهور خبر داده است.

 
این خبر در حالی منتشر شده که ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور منتخب گفته بود نیازی به دریافت گزارشهای اطلاعاتی به صورت روزانه ندارد و هفته‌ای یک بار برای شنیدن گزارش‌ها کافی است(جزئیات بیشتر).

 
 حالا اما پولیتیکو از حضور تقریبا روزانه رئیس سیا در کاخ سفید و دیدارش با ترامپ و تیم امنیت ملی او خبر می‌دهد.

 
گزارش این پایگاه آمریکایی را در متون زیر بخوانید:

 
«رئیس سیا تقریبا هر روز سه ساعت با خودرو از لانگلی(مقر سیا) خود را به کاخ سفید می‌رساند تا شخصا به رئیس‌جمهور و تیم امنیت ملی او گزارش دهد

 
رکس تیلرسون از زمان تاییدش به عنوان وزیر خارجه در ماه فوریه، حداقل 34 بار با رئیس‌جمهور دیدار کرده است.

 
وزرای امنیت داخلی، خزانه داری و تجارت آمریکا هم تقریبا میهمانان دائمی کاخ سفید هستند.

 
جیمز متیس وزیر دفاع هم از موهبت نشستهای خصوصی با رئیس‌جمهور برخوردار بوده است و اسکات پرویت مدیر سازمان حفاظت از محیط زیست هم برای چندین بار در طی هفته در کاخ سفید (با ترامپ) غذا می‌خورد.

 
مشاوران ارشد رئیس‌جمهور می‌گویند که او از وزرا و مدیران انتخابی خود درخواست دیدار چهره به چهره دارد که تا حدی دلیل آن آن است که او به اشخاص و بوروکراتهایی که کار روزانه دولت فدرال را انجام می‌دهند، اطمینان و اعتمادی ندارد.

 
دو مشاور کاخ سفید گفتند که رئیس‌جمهور اغلب بوروکراتها و کارمندان دولت فدرال را درباره گزارشهای خبری رسانه‌ها که از دل کاخ سفید بیرون می‌آید، مقصر می‌داند.

 
وزرای انرژی، مسکن و شهرسازی و کشاورزی البته دیدار و تعامل کمی با رئیس‌جمهور داشته‌اند.

 
  روسای جمهور سابق هم مرتب با وزرای کابینه دیدار داشتند به ویژه وقتی موضوعاتی مهم پیش می‌آمد اما مقامات سابق کاخ سفید می‌گویند که دفعات بالای این دیدارها در دوره ترامپ، غیرمعمولی است. حضور روزانه مایک پمگئو رئیس سیا در کاخ سفید برای گزارش دهی به اعضای تیم امنیت ملی، رویه روسای جمهور قبلی را شکسته است.

 
معمولا و به صورت سنتی، تحلیلگران خبره سیا در حوزه گزارش دهی، این بخش از گزارش دهی روزانه رئیس‌جمهور را انجام می‌دهند اما ترامپ اصرار دارد که دو به دو شخصا با رئیس سیا باشد.

 
اوباما گزارش‌دهی سیا را به صورت نوشته تحویل می‌گرفت و بعدش با یک گزارش دهنده سطح پایینتر(از رئیس سیا) مواجه می‌شد.

 
از آنجایی که پمپئو زمان زیادی در روز را با ترامپ می‌گذراند، کاه سفید یک محل کاری موقت برای او در دفتر اجرایی آیزنهاور کاخ سفید در طبقه چهارم و در کنار دفتر مدیر اطلاعات ملی دایر کرد»
کد مطلب : 205825