توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸
تظاهرات در کرکوک در حمایت از الحشد الشعبی
صدها نفر در شهر کرکوک امروز (شنبه) در اعتراض به سخنان هوشیار زیباری، به خیابان آمده و از الحشد الشعبی دفاع کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، شهر کرکوک نیز امروز (شنبه) همانند بغداد شاهد تظاهرات در دفاع از الحشد الشعبی و محکومیت سخنان «هوشیار زیباری» وزیر خارجه اسبق عراق و از رهبران حزب دموکرات کردستان بود.

به نوشته وبگاه شفق نیوز، در این تجمع پارچه‌نوشته‌هایی در حمایت از الحشد الشعبی و محکومیت سخنان هوشیار زیباری در دستان مردم بود.

امروز همچنین سالروز برافراشته شدن پرچم عراق در مراکز دولتی شهر کرکوک و عقب‌نشینی نیروهای پیشمرگه طی درگیری‌های اکتبر ۲۰۱۷ است.

صبح امروز نیز هواداران الحشد الشعبی در اعتراض به سخنان هوشیار زیباری در منطقه الکراده بغداد در مقابل دفتر حزب دموکرات کردستان تجمع کردند که طی آن بخشی از ساختمان نیز به آتش کشیده شد.

سخنان هوشیار زیباری بعنوان وزیر خارجه اسبق عراق، در گفت‌و‌گو با شبکه آمریکایی الحره، در یک هفته گذشته موجی از اعتراضات علیه وی را در عراق به راه انداخته است.

زیباری در این گفت و‌گو مدعی شده بود که حمله به پایگاه آمریکایی «الحریر» در اربیل به این دلیل صورت گرفت که گروه‌های مقاومت گمان می‌کنند منطقه کردستان به آمریکا نزدیک است. او همچنین خواستار بیرون کردن نیروهای الحشد الشعبی از منطقه سبز بغداد شده بود.

هوشیاری امروز در مصاحبه‌ای مجبور به عقب‌نشینی از مواضع خود شد و گفت که سخنانش تحریف شده بودند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 288879