توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
استیضاح شریعتمداری بعد از تعطیلات مجلس در دستور قرار می‌گیرد
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: استیضاح شریعتمداری با اولویت بعد از تعطیلات مجلس در مهرماه در دستور کار قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه قطعا شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت جزء استیضاح‌شوندگان خواهد بود، گفت: بحث بازگشایی ال سی‌های خودرو برای واردات، ثبت غیرمتعارف و غیرقانونی سفارش حدود 40 هزار خودرو، ورود غیرقانونی و قاچاق 6400 خودرو تنها نمایانگر عملکرد ضعیف وزیر است.

 
وی با اشاره به اینکه ده‌ها میلیارد دلار ال‌سی برای واردات و ثبت سفارش باز شده اما عملا هیچ اقدامی نشده است، تصریح کرد: وزارت صنعت و معدن بیشترین آسیب را به اقتصاد کشور وارد کرده و بیشترین تخلفات و اشتباهات به دست معاونان وزیر انجام شده است، لذا استیضاح شریعتمداری با اولویت بعد از تعطیلات مجلس در مهرماه در دستور کار قرار می‌گیرد.

 
خجسته با تاکید براینکه ال‌سی خودرو تنها یک بخش از تخلفات در بخش بازگشایی ال سی‌هاست، اظهار کرد: در بحث بازگشایی ال سی برای شکر، حبوبات، خوراک دام و طیور و ... سلطان‌های گردن‌کلفتی وجود دارد که ما به صورت جزئی برای تعیین تکلیف به این موضوع وارد شده‌ایم، متاسفانه وزیر صنعت نتوانست درباره این مسائل به مجلس پاسخ‌ درستی بدهد.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس همچنین با اشاره به اداره دو وزارتخانه کار و اقتصاد با سرپرست هم گفت: آن زمان که وزارتخانه‌های اقتصاد و کار وزیر داشت، کار اساسی و درستی انجام نمی‌شد، لذا اکنون باید رئیس جمهور با اولویت انجام کاری اساسی و جدی برای وضعیت اقتصادی مردم هرچه سریع‌تر وزرای پیشنهادی کار و اقتصاد را به مجلس معرفی کند البته این کاندیداها باید برنامه‌های درست و اصولی داشته باشند.
کد مطلب : 242761