توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱
عملیات فوق سری ترور سردار
یک نشریه آمریکایی در مطلبی به فوق سری بودن عملیات ترور سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نشریه آمریکایی «نیوزویک» در مطلبی به ابعاد بیشتری از ترور سردار «قاسم سلیمانی» اشاره کرد ونوشت حتی ماهواره‌های جاسوسی آمریکا نیز از این عملیات مطلع نشده بودند.

این نشریه در بخشی از این گزارش نوشت که عملیات ترور قاسم سلیمانی به قدری سری بود که تنها تعداد انگشت شماری از آن مطلع بودند و حتی ماهواره‌های جاسوسی ارتش آمریکا نیز اطلاعی از این عملیات نداشتند.

یکی از مقام‌های اطلاعاتی آمریکا که مایل به افشای هویتش نبود، به نیوزویک گفت که دستگاه جی پی اس بر پهپاد «ام کیو-۹» که این عملیات را انجام داد نصب نشده بود و سامانه‌‌های راداری که وظیفه شان تشخیص هواپیماهای دوست از دشمن است، هیچ علائم پروازی دریافت نکردند.

یک نظامی آمریکایی در این زمینه گفت: «باید آرایش نظامی خود را می‌گرفتیم. ۱۰ دقیقه بعد شبکه خبری "الجزیره" را نگاه کردیم و... بعد متوجه شدیم مسئله آنچه که می‌پنداشتیم، نبود».

حمله تروریستی و غیرقانونی ۱۳ دی ماه آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که منجر به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی و همراهانشان شد، با مخالفت‌های جدی مقام‌های عراقی روبرو شد و پارلمان عراق با تصویب طرح خروج نظامیان خارجی از این کشور به این ترور پاسخ داد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 279482