توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰
السلام علیکِ یا فاطمه الزهرا (س)
مرثیه شبانه؛ مقدمه فاطمیه
ظاهراً؛ اینگونه مقدربود که شهادت و مرثیه حاج قاسم سلیمانی مقدمه عزای فاطمیه بشود و دفن او هم؛ همچون مادر سادات شبانه باشد.
مرثیه شبانه؛ مقدمه فاطمیه
Share/Save/Bookmark
پیکرپاک زهرا(س)؛ به روی شانه بردند
زمرتضی بپرسید؛ چرا شبانه بردند
 
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز ظاهراً؛ اینگونه مقدربود که شهادت و مرثیه حاج قاسم سلیمانی مقدمه عزای فاطمیه بشود و دفن او هم؛ همچون مادر سادات شبانه باشد. 

آنروز بخاطر دلخوری از مردم مدینه و نفرت از عوامل بشهادت رساندن حضرت زهرا(س)؛ مراسم خاکسپاری بانوی دوعالم درشب انجام شد اما امروز؛ از علاقمندی و ازدحام جمعیت؛ کارِ دفن به شبانه کشید نه دلخوری و بی وفائی از مردم.

اماچرا؟ پهلوی هردو شکسته و دریده بود؟ و دست هر دو شکسته و صورت هر دو کبود بود؟ پشت این شباهتهای ظاهری چه حکمت الهی نهفته بود که عقل ما از فهم آن عاجز وناتوان است؟ و شاید هم حاج قاسم در خلوت خود حرفهائی با مادر سادات زده بود که مانمی دانیم؟ 

تشییع کنندگان فاطمه(س) در یک محدوده کوچکِ خانه تا بقیع که به ۱۰ نفر هم نمی رسید و غریبانه انجام شد اما فرزند او حاج قاسم در عصر ما از بغداد تا کاظمین، از کربلا تا نجف؛ از اهواز تا مشهد؛ و از تهران تا قم؛ با دهها میلیون تشییع کننده به ایستگاه آخر یعنی کرمان عزیز رسید. 

این سئوال از تاریخ برای شیعیان حضرت زهرا(س) هنوز بی پاسخ مانده است چرا شبانه؟ چرامخفیانه؟ و چرا غریبانه؟ شاید تشییع جنازه حاج قاسم، جبران تشییع جنازه غریبانه حضرت زهرا(س) در ایام فاطمیه رقم خورده است. 

آنجا بعد از دفن فاطمه(س)؛ علی(ع) کنار قبر یارِ مهربانش نشست و ساعاتی قرآن خواند و با او نجوا کرد و بعد بخانه رفت و زانوی غم بغل گرفت و چه باید می کرد که دستش برای انتقام گرفتن ازعاملان شهادت حضرت زهرا(س) بسته بود. 

اما اینجا به محض خاکسپاری فرزند زهرا(س) و قبل از اینکه آب کفن او خشک شود سیلی محکمی بردشمن نابکار و عاملان خون حاج قاسم زده شد که این اول کار است و تا انتقام نهائی فرصت فراوان است. والسلام

 دیماه ۹۸ فرهادنیا
کد مطلب : 275585