توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
امام موسی صدر الگویی برای تقریب مذاهب بوده است‌
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به اینکه نباید بین شیعه و سنی تفرقه‌اندازی شود گفت امام موسی صدر الگوی تقریب اسلامی بوده‌اند که شیعه را از فقر و هلاکت نجات داد ولی با اهل تسنن مبارزه نکرد.
امام موسی صدر الگویی برای تقریب مذاهب بوده است‌
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب "بررسی سیره اخلاقی تربیتی امام موسی صدر" که در سالن همایش‌های موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه عالمان دین باید درراه خدا استوار باشند اظهار داشت: عالمان دین درراه خدا چنان استوار هستند که ملامت، سرزنش کنندگان آن‌ها را به هر سمتی نبرد.

 
وی با تأکید بر اینکه حق‌شناسی از ویژگی علمان دینی به‌حساب می‌آید، افزود: چهره عالمان چهره صدیقین است یعنی جایی که در آن‌همه رفتار فرد با حقیقت انطباق دارد.

 
امام‌جمعه قم بابیان اینکه امام موسی صدر سنت پیامبر را زنده کرد، خاطرنشان کرد: امام موسی صدر را می‌توان ازجمله کسانی دانست که سنت‌های پیامبر اسلام را زنده نگاه داشته و در وجود ایشان کبر و خودبینی وجود نداشت.

 
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ابراز کرد: وجود امام موسی صدر دارای  دو فلسفه بوده که یکی از فلسفه‌های وجود ایشان این است که باید شکر گذار وجود نعمت ایشان باشیم، همچنین دومین فلسفه الگوسازی از امام موسی صدر است.

 
وی با اشاره به اینکه چندین ویژگی از امام موسی صدر را تاکنون استخراج کرده‌ام که برخی از آن‌ها به شخصیت ایشان برمی‌گردد تأکید کرد: امام موسی صدر یک نگاه تمدنی به دین داشته است.

 
اعرافی بابیان اینکه حوزه علمیه فروریختنی نیست خاطرنشان کرد: یکی از معجزات حوزه علمیه این است که در سخت‌ترین شرایط یعنی در زمان رضاخان پای گذاری شده است، ازاین‌رو فروپاشی آن همان‌طور که امام راحل(ره) فرمودند امکان‌پذیر نیست.

 
وی با تأکید بر اینکه فقیر دوستی و فقیرنوازی باید یکی از ویژگی‌های روحانیان باشد تصریح کرد: روحانیان باید پیروی حضرت علی (ع) باشند که در نهج‌البلاغه می‌فرماید "مگر من می‌توانم سیر باشم درصورتی‌که انسان فقیر وجود دارد"، ازاین‌رو یکی از محورهای امام موسی صدر رهایی بخشیدن انسان‌های فقیر از فقر بوده است.

 
امام‌جمعه قم عنوان کرد: امام موسی صدر شجاع و مقاوم بود و با موانعی که ایشان در لبنان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کردند می‌توان پی به شهامت و مقاوم بودن آن بزرگوار برد.

 
وی با اشاره به اینکه نباید بین شیعه و سنی تفرقه‌اندازی شود ابراز کرد: امام موسی صدر الگوی تقریب اسلامی بوده‌اند که شیعه را از فقر و هلاکت نجات داد ولی با اهل تسنن مبارزه نکرد.
کد مطلب : 186430