توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴
اردوغان: امکان دیدار با بشار اسد وجود دارد
رئیس جمهور ترکیه در سخنانی و در پاسخ به سوال یک خبرنگار، دیدار با شار اسد، رئیس جمهور سوریه را اقدامی محتمل و ممکن عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در سخنانی با عقب گرد از مواضع گذشته خود درباره دولت دمشق گفت: «دیدار با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در آینده ممکن است، چون در سیاست جایی برای عصبانیت وجود ندارد.»

اردوغان در پاسخ به سوال خبرنگاری در پارلمان که آیا می تواند با رهبر سوریه دیدار کند، گفت: «این امکان پذیر است. در سیاست جایی برای کینه توزی وجود ندارد. در نهایت، گام ها در مطلوب ترین شرایط برداشته می شود.»

علیرغم عدم تماس اردوغان و اسد، روسای سازمان های امنیتی دو کشور طی دو ماه گذشته ارتباطاتی را دنبال کرده‌اند.

پیش از این نیز در روز یکشنبه اردوغان برای اولین بار با همتای مصری خود «عبدالفتاح السیسی» در قطر دیدار کرده بود و این دیدار بسیاری را شگفت زده کرد. اردوغان در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا دیدار دومی با سیسی خواهد داشت یا خیر، تاریخ دقیقی را اعلام نکرد.

تیم اردوغان تاکنون چندین بار اعلام کرده که به دنبال عادی سازی روابط با دولت بشار اسد است اما هر بار به بهانه‌ای پا پس کشیده و روند را متوقف کرده است. هفته گذشته نیز اردوغان درباره عادی سازی روابط ترکیه با سوریه گفته بود: «در دنیای سیاست، نمی توان تا ابد به کینه و قهر ادامه داد. در زمان مناسب، می توان ارزیابی کرد، تصمیم گرفت و اقدامات جدید انجام داد. به ویژه بعد از انتخابات ماه ژوئن، همه چیز را از نو آغاز کنیم و راهمان را ادامه دهیم».
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 317142