توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲
گزارشی از تجمع محدود دیشب در خیابان ولی عصر(عج)
در پی فراخوان ضدانقلاب تجمعی در حوالی میدان و خیابان ولیعصر شکل گرفت که نیروهای انتظامی تلاش کردند آرامش را به خیابان‌ها بازگردانند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز روز گذشته و در پی فراخوان جریان ضدانقلاب، افرادی با همان مشخصات شب قبلش اما با تعداد کمتری قصد داشتند در حوالی میدان و خیابان ولیعصر تجمع کنند.

گزارش خبرنگاران فارس را در ادامه می خوانید:

ساعت 17:30

نیروهای انتظامی در میدان فردوسی، چهارراه تئاتر شهر، میدان و خیابان ولیعصر، میدان انقلاب، ابتدای خیابان حجاب، خیابان طالقانی و خیابان های اطراف میدان ولیعصر تا تئاتر شهر حضور دارند.

از حدود ساعت 17:30 گروه های 10 تا 30 نفر به سمت خیابان ولیعصر در حال حرکت هستند. اینترنت تقریبا قطع شده است.

ساعت 18

تعدادی از معترضان در میدان ولیعصر و تعدادی هم در چهارراه تئاتر شهر تجمع کرده  و شعارهای تند و ساختارشکنانه سر می دهند، پلیس چندین بار از آنها خواست محل را ترک کنند و در ادامه برای پراکنده کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرد. گاز اشک آور موجب شد معترضان پراکنده شود. معترضان در خیان ولیعصر و اطراف پراکنده شده اند.

ساعت 18:30

برخی از معترضان تفنگ پینت بال به همراه دارند. برخی نیز با ماسک صورت خود را پوشانده اند. پلیس از کسانی که همکاری می کنند، چندین بار قدردانی کرد و به سایر حاضرین در تجمع هشدار داد تا ظرف مدت کوتاهی محل را ترک کنند. در برخی مواقع شعار مرگ بر دیکتاتور، ما همه با هم هستیم، می کشم می کشم هر آنکه خواهرم کشت شنیده می شود. ترافیک سنگینی در خیابان وجود دارد.

ساعت: 19:00

جمعیت تقریبا پراکنده شده. هر از گاهی چند نفری به خیابان های اصلی وارد می شوند و شعار می دهند. عبور و مرور خودرها بهتر شده و اوضاع در کنترل پلیس است. نیروهای انتظامی به افرادی که در خیابان در حال عبور یا نظاره گر تجمعات بودند کمک می کنند که از فضای تجمع خارج شوند. در فضا گاز اشک آور منتشر شده، پلیس به افرادی عبوری که دچار تنگی نفس یا سوزش چشم شده اند نیز کمک می کند.

ساعت 19:30

ترافیک روان تر شده است. هر ازگاهی شعارهایی شنیده می شود. به نظر می رسد بیشتر معترضان از اطراف محل تجمع خارج شده اند. در خیابان کشاور چند سطل زباله سوخته قرار دارد ولی اوضاع آرام است.

ساعت: 20:00
 اتوبوس بی آر تی در خیابان ولیعصر که قبل از میدان ولیعصر متوقف شده بود مجددا به فعالیت خود ادامه داد. خیابان تقریبا به حالت عادی بازگشته. ماموران همچنان در میدان حضور دارند. تعدای از معترضان خیابان را بسته بودند که با حضور نیروهای امنیتی به سمت پارک لاله پراکنده شدند.

ساعت:21:00

تردد خودروها در چهارراه تئاتر شهر و خیابان ولیعصر به حالت عادی بازگشته است و منطقه تحت کنترل نیروهای پلیس است. در میدان فردوسی نیز برای دقایقی اقدام به برگزاری تجمع کردند که با حضور پلیس شلیک گاز اشک‌آور این افراد متفرق شدند. لیدرهای تجمع کننده‌ها اغلب موتورسوار بودند و اغلب افرادی که تجمع کرده بودند از جوانان کم سن و سال بودند که عمدتا برای تخلیه هیجان اقدام به سر دادن شعار می کردند.. ترافیک سنگین در میدان فردوسی برقرار است و همچنان برخی نیروهای یگان ویژه در میدان حضور دارند.
کد مطلب : 315031