توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
توهین یک روحانی اصلاح‌طلب به ساحت پیامبر اکرم (ص)
متاسفانه طیف تندروی اصلاح طلب اصرار دارد که به ائمه معصومین و مقدسات توهین و جسارت کرده و اعتقادات و باورهای دینی مردم را به سخره بگیرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز روزنامه شرق در شماره ۲۴ مهر در یادداشتی با تیتر تأمل برانگیز «پس از مرگ پیامبر»! به قلم «محمد تقی فاضل میبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو مجمع مدرسین نوشت: «براساس روایات تاریخی، پس از انتشار خبر مرگ پیامبر اسلام (ص) مردم جزیره‌العرب واکنش‌های مختلفی نشان دادند...آنان که او را پیامبر برگزیده خدا می‌دانستند و تحولات بزرگ او را در جزیره‌العرب دیده بودند، نمی‌توانستند مرگ کسی را که در دل و جان جای داده بودند، باور کنند».


این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «باور کردن مرگ چنین پیامبری برای برخی چندان آسان نمی‌نمود. خاصه اینکه سن پیامبر چندان بالا نبود و بیماری‌اش کوتاه و نه چندان سخت... مورخان نگاشته‌اند هنگامی که خبر مرگ پیامبر اعلام شد، خلیفه دوم سخت برآشفت و گفت: هرکس بگوید محمد (ص) مرده است، با شمشیر سراغش می‌روم. «پیامبر نمرده است، او غایب گشته، همچنان‌که موسی به کوه طور رفت. به خدا قسم پیامبر به‌زودی خواهد آمد». خلیفه اول خود را به او رسانید و گفت: مگر در قرآن نخوانده‌ای «انک میت و انهم میتون» وی خاموش شد و گفت خدای محمد زنده است».


روزنامه شرق در ادامه نوشت: «گروه دیگری که پس از مرگ پیامبر به امحای اسلام نمی‌اندیشیدند، اما برای احیای خلافت و بقای آن در تبار خود نمی‌آسودند، بدون اتلاف وقت، جسد بی‌جان پیامبر را رها کرده و شتابناک به‌دنبال نصب رئیس امت برآمدند. معدودی از بنی‌هاشم، در رأس آنان علی (ع) و عباس و طلحه و زبیر سرگرم غسل و دفن پیامبر بودند و عده‌ای زیر طاق سقیفه نشسته بودند تا تکلیف امت را برای تعیین رهبری روشن کنند. مبادا قبیله‌ای قدرت را از کف قبیله دیگر برباید».


فاضل میبدی در این یادداشت تاکید کرد: «کسانی از بنی‌هاشم از جمله حضرت علی در ماه‌های نخست با خلافت از سر سازگاری درنیامدند. شاید پایان داستان را تلخ و تاریک می‌دیدند؛ یعنی با این شیوه ممکن است سالیانی نه چندان دور، اسلام نبوت به اسلام سلطنت تبدیل شود و باز حکومت اسلامی به شیوه ملوکیت و سلطانی در لباس اسلام به‌جای نبوت نشیند و این آیینی که با دانش و قرائت و اندیشه آغاز شده است، پس از مرگ پیامبرش با جنگ قدرت ادامه یابد و چنین قضاوت شود که تاریخ اسلام یعنی تاریخ جنگ قدرت».


این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه نوشت: «پیامبر برای مردم از اخلاق و عدالت و برادری سخن گفته بود. سفارش یتامی و فقیران در زبان وحی جاری بود. نخستین صدایی که در حرا پیچید، دعوت به خواندن و تعلیم انسان بود؛ اما پس از مرگ او در میان مسلمانان اختلاف بر سر قدرت و ثروت بالا گرفت و چه خون‌ها که در زمان امویان و عباسیان برای تصاحب کرسی امیرالمؤمنینی ریخته نشد؟ ».

این یادداشت تأمل برانگیز روزنامه شرق از چند جنبه قابل بررسی است:

نویسنده یادداشت روزنامه شرق لباس روحانیت بر تن دارد، اما در متنی که به مناسبت ۲۸ صفر نگاشته شده است، بارها و بارها از عبارت «مرگ پیامبر»! استفاده کرده است. این ادبیات سخیف آن هم در کلام فردی که ملبس به لباس پیامبر است، توهین به ساحت رسول اکرم(ص) است.


سالگرد چهلمین روز درگذشت امام حسین(ع)!

پیش از این نیز در ۲۹ مهر ۹۷ روزنامه اصلاح طلب ابتکار- متعلق به «محمدعلی وکیلی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس دهم و کاندیدای ناکام مجلس یازدهم- در مطلبی تأمل برانگیز در توصیف ایام اربعین شهادت اباعبدالله الحسین(ع) نوشته بود: «زائران اربعین هر سال پیش از سالگرد چهلمین روز درگذشت امام حسین (ع) راهی شهر کربلا می‌شوند. راه طولانی است و مسافران پس از خروج از مرز باید کیلومترها راه بروند تا به مقصد برسند... این احتمال وجود دارد که درمسیر برای زائران اتفاقاتی پیش بیاید که بیشتر مربوط به نکات بهداشتی می‌شود. اگر افراد به درستی این نکات را رعایت نکنند، این احتمال وجود دارد که در دام بیماری بیفتند. بیماری‌هایی که برخی از آن‌ها خطر مرگ را برای فرد به همراه خواهد داشت...این احتمال وجود دارد که به دلیل آلودگی‌های مواد غذایی و آب آشامیدنی زائران در خطر مبتلا به وبا باشند».


این روزنامه اصلاح طلب، اربعین را «سالگرد چهلمین روز درگذشت! امام حسین (ع)» معرفی کرده بود!

فاضل میبدی در یادداشت مذکور، دوران پس از رحلت پیامبر را دوران اختلاف بر سر قدرت و ثروت نامیده و ائمه معصومین(ع) را از این قاعده مستثنی نکرده و از بیان ظلم ها و ستم هایی که به ائمه اطهار و اهل بیت وارد شده، امتناع کرده است.

نویسنده یادداشت مذکور در ادامه استفاده از عبارات سخیف در وصف پیامبر گرامی اسلام (ص)، از عبارت «جسد بی جان پیامبر» استفاده کرده است. این در حالی است که به دلیل جایگاه والای پیامبر و ائمه معصومین در نزد مسلمانان و شیعیان، هیچگاه در توصیف معصومین از این ادبیات استفاده نمی شود.


من هم شارلی هستم!

در هفته های گذشته مجله فرانسوی «شارلی ابدو» در اقدامی مسبوق به سابقه به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) توهین کرد. این اقدام با اعتراض مسلمانان در سراسر جهان و ایران مواجه شد. اما نکته قابل تأمل اینجاست که رسانه های اصلاح طلب و فعالین این طیف، هیچ واکنشی به این اقدام سخیف نداشته و اعتراضات سراسری در محکومیت این اقدام هتاکانه را نیز سانسور کردند.

در دی ماه ۹۳ نیز نشریه شارلی ابدو همین اقدام هتاکانه را انجام داده بود. در آن مقطع روزنامه اصلاح طلب «مردم امروز» - به سردبیری  «محمد قوچانی» -  سردبیر فعلی روزنامه سازندگی و از مشاوران رسانه ای روحانی، در اقدامی تأمل برانگیز همزمان با توهین و هتاکی نشریه شارلی ابدو علیه پیامبراعظم (ص)، تیتر اول خود را به یک کارگردان غربی اختصاص داد و در تیتری درشت نوشت  «من هم شارلی هستم»! این اقدام تأمل برانگیز با اعتراض گسترده مردم مواجه شد.


طیف تندروی اصلاح طلب بارها توهین به ائمه اطهار و مقدسات را در کارنامه خود ثبت کرده است؛ «حتی علیه خدا هم می توان تظاهرات کرد (ابراهیم اصغرزاده)»، «حضرت علی (ع) مانند معاویه مشروعیت خود را از مردم گرفته است(رجبعلی مزروعی) »، «معصومین بدون نظارت مردم در معرض انحراف هستند(عزت الله سحابی) »، «خدای جدید با خدای گذشتگان متفاوت است(عبدالکریم سروش)»، «فرهنگ شهادت خشونت آفرین است، اگر کشته شدن آسان شد، کشتن هم آسان میشود(عبدالکریم سروش) »، «امروز خدا در جامعه هیچ کاره است(محسن کدیور) »، «احکام قرآن متناسب با زندگی قبیله ای است، «قرآن کریم برای ما قابل استناد نیست(محمد خاتمی)»، «تفکر فقیهی نمیتواند فرهنگ عاشورا را بازسازی کند(سعید حجاریان)» و...تنها بخشی از جسارت طیف تندروی اصلاح طلب به مقدسات و ائمه اطهار(ع) است.


امام حسین(ع) در عاشورا به دنبال صلح بود!

محمدتقی فاضل میبدی، تاکنون بارها اظهارات تأمل برانگیزی بیان کرده است. برای نمونه وی - ۱۲ مرداد ۹۸- در مصاحبه با روزنامه همدلی گفته بود: «متأسفانه جنگ هرلحظه ممکن است اتفاق بیفتد و این اتفاق برای کشور ما خطرناک است. شاید عده‌ای احساس کنند ما تا آخر ایستاده‌ایم و همچون امام حسین(ع) تا شهادت می‌جنگیم، درحالی‌که خود امام حسین(ع) هم نمی‌خواست جنگ برپا شود. حتی روز عاشورا هم پیغام می‌فرستاد که صحبت‌ نماییم و صلح کنیم».

فاضل میبدی در شهریور ۹۷- حدود ۲ سال پیش- و در مقطعی که هیچ خبری از کرونا نبود، تاکید کرده بود که مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) را تعطیل کنید. نکته قابل تأمل اینجاست که وی محرم امسال به بهانه کرونا، همان نظر را تکرار کرد و گفت: «با تعطیلی عزاداری امام حسین هیچ اتفاقی نمی افتد»!

متاسفانه طیف تندروی اصلاح طلب اصرار دارد که به ائمه معصومین و مقدسات توهین و جسارت کرده و اعتقادات و باورهای دینی مردم را به سخره بگیرد و تصمیمات نظارتی هم تاکنون موجب تغییر رویه هتاکانه آنها نشده است.
مرجع : مشرق
کد مطلب : 288871