توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶
احمق ها؛ یا به قول قدیمی ها؛ سه کله پوک!
روسای ایالات متحده بویژه این سه رئیس جمهور آمریکا که همزمان با دولت لیبرالی و غربگرای روحانی بوده اند واقعاً احمق و خالی از یک بینش و عقل سیاسی حداقلی بوده اند. تنها دولتی که طی چندین سال بعد از انقلاب نهایت انفعال و استیصال و خودباختگی و همکاری با آمریکا را داشته دولت روحانی بوده است.
احمق ها؛ یا به قول قدیمی ها؛ سه کله پوک!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز روسای ایالات متحده بویژه این سه رئیس جمهور آمریکا که همزمان با دولت لیبرالی و غربگرای روحانی بوده اند واقعاً احمق و خالی از یک بینش و عقل سیاسی حداقلی بوده اند. تنها دولتی که طی چندین سال بعد از انقلاب نهایت انفعال و استیصال و خودباختگی و همکاری با آمریکا را داشته دولت روحانی بوده است.

علیرغم اینکه بعضی مسئولین بویژه شخص ظریف بصورت صریح در حین مذاکرات به دشمن پالس داده و توصیه تعجیل در انعقاد قرارداد برجام را داشته و اذعان نموده که اگر دولت انقلابی بر سر کار بیاید روند مذاکرات با آمریکا و اروپا سخت و به بن بست خواهد رسید آنها به این توصیه ظریف اعتناء نکرده و اصرار بر زورگوئی؛ امتیاز گیری و فشار بر ملت ایران را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

دولت اوباما و ترامپ نهایت امتیازات را از ایران گرفته و ضمن فشار حداکثری به هیچ کدام از تعهدات خود نیز عمل نکرده اند.
 
اینها اگر حتی بصورت مقطعی و مرحله ای چندین تحریم را برداشته و بخشی از دارائیهای ایران را آزاد می کردند اولا: امتیازی در صحنه بین الملل برای خود کسب می کردند.

ثانیا: برگ برنده ای برای دولت روحانی و جریان غربگرای داخلی بحساب می آمد که احتمالا می توانست افکار عمومی و قشر خاکستری جامعه را بویژه در زمان انتخابات بسوی تمایل به آمریکا سوق دهد؛ چه بسا بجای دولت انقلابی و مردمی سیزدهم، دولتی همانند تفکر روحانی و لیبرال و نفوذ پذیر برسر کار می آمد تا استکبار به مقصود خود برسد. البته این روش ذاتی و همیشگی  دولتمردان آمریکاست که حتی کسانیکه مثل روحانی با آنها همراه باشند ذره ای اعتناء و ارزشی برای آنها قائل نیستند.

آمریکائیها اخراج از ایران در سال ۵۷ و اخراج تدریجی از منطقه بویژه عراق و سوریه و افغانستان را تجربه کرده و می دانند که ملت ایران؛ انقلابی و دشمن درجه یک آنها هستند و در وقت مقتضی ضربه خود را خواهند زد و لحظه ای از شعار مرگ برآمریکا غافل نخواهند شد.

سردمداران آمریکا آنقدر احمق بوده و هستند که ملت ایران را در قاب تعدادی افراد دولتی و تیم مذاکره کننده گذشته و چند حزب خائن اصلاح طلب می بینند در حالیکه خیل عظیم مردم ایران بویژه جوانان انقلابی و حزب اللهی که حاضرند بخاطر انقلاب و اسلام جان خود را حتی در سوریه و عراق و فلسطین و اقصی نقاط جهان ایثار نمایند غافل هستند. به فرموده امام صادق (ع) خدا را شکر که دشمنان مارا از احمقها قرار داد.

۱۵ شهریور  ۱۴۰۰ فرهادنیا
کد مطلب : 302056