توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲
شب آرام شهرهای کردستان پس از سه روز اعتراض
در حالیکه از روز شنبه اعتراضات مردمی به مرگ مهسا امینی در شهرهای کردستان آغاز شده بود، دیشب تمامی شهرهای استان آرام بود و مورد خاص اعتراضی پیش نیامد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، به دنبال مرگ مهسا امینی دختر 22 ساله سقزی و تدفین آن در آرامستان آیچی سقز، تجمعاتی غیرقانونی در سقز شکل گرفت و شعارهای ساختارشکنانه‌ای علیه مسوولان سر دادند.

دامنه این اعتراضات به شهرهای سنندج، مریوان، دیواندره و کامیاران و پس از آن به سایر شهرهای کردستان کشیده شد.

سنندج دیروز شاهد بیشترین ناآرامی و تجمعات غیرقانونی بود، تعداد افرادی که در تجمعات حضور داشتند جدای از سردادن شعارهای ساختارشکنانه، به سمت نیروهای امنیتی و انتظامی سنگ و اشیایی را پرتاپ می‌کردند و موجب شکستن شیشه برخی خودروهای شخصی شدند که در نهایت با دخالت پلیس و با استفاده از گاز اشک‌آور این قضایا جمع شد.

روز گذشته همچنین سه نفر در جریان اعتراضات مردمی کشته شد که بنا به گفته استاندار کردستان، برای کشتن این افراد از سلاح‌هایی استفاده شده که نیروهای انتظامی و ضدشورش استان در اختیار نداشتند و این در راستای پروژه کشته‌سازی دشمنان است تا آن را به نظام نسبت دهند.

روز گذشته با حضور گسترده نیروی پلیس، تمامی شهرهای کردستان آرام بود و جز سنندج که در دو نقطه شریف‌آباد و چهار راه انقلاب دو تجمع ۳۰، ۴۰ نفره شکل گرفت، در هیچ شهری تجمع وجود نداشت و کردستان شب آرامی را سپری کرد.
مرجع : فارس
کد مطلب : 314990