توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱
رئیس جمهور مراقب نان به نرخ روز خورها باشد
این روزها اگر چه روزنامه های و سایت های اصلاح طلب به شدت به تکاپو افتاه اند تا روزنه هایی برای وجود اختلاف در دولت جدید بیابند و مواردی همچون تاخیر در تکمیل فهرست وزرائ کابینه را بهانه ای برای القای اختلاف و انشقاق بین آیت الله رئیسی و معاون اول مطرح می کنند که در کذب و بی اساس بودن آنها کوچکترین تردیدی نیست اما بعضا برخی اقدامات نسنجیده، گمانه زنی درباره حداقل ناهماهنگی در دولت را تایید می کند.
رئیس جمهور مراقب نان به نرخ روز خورها باشد
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این روزها اگر چه روزنامه های و سایت های اصلاح طلب به شدت به تکاپو افتاه اند تا روزنه هایی برای وجود اختلاف در دولت جدید بیابند و مواردی همچون تاخیر در تکمیل فهرست وزرائ کابینه را بهانه ای برای القای اختلاف و انشقاق بین آیت الله رئیسی و معاون اول مطرح می کنند که در کذب و بی اساس بودن آنها کوچکترین تردیدی نیست اما بعضا برخی اقدامات نسنجیده، گمانه زنی درباره حداقل ناهماهنگی در دولت را تایید می کند.

رئیس جمهور بنا به هر مصلحتی ارسال فهرست وزرا به مجلس را به تاخير انداخت اما دست‌كم می توانست زودتر از اینها معاونان و روساي سازمان‌هاي زيرنظر خود را منصوب کند ولی بسیاری از این انتصاب ها با تاخیر و تعدادی نیز هنوز تعیین نشده اند و این برای دولتی که نشان داده که بدنبال تحول است، پسندیده نیست.

از دیگر مواردی که بر اساس شنیده ها نسبت به آن کم توجهی می شود تداوم حضور افراد دلبسته به دولت قبل و بعضا وابسته به فتنه 88 در مجموعه مدیریت دولت است.

اینکه برای فردی همچون وردی نژاد معاون سیاسی شیخ حسن روحانی مراسم تودیع برگزار می شود کسی که یکی از نکات جنجالی مدیریت او بر روزنامه ایران زمانی بود که در 1 شهریور 77، سید اسدالله لاجوردی، دادستان مقتدر انقلاب اسلامی در سال‌های نخست انقلاب، در محل حجره خود در بازار توسط عوامل منسوب به سازمان منافقین ترور شد و به شهادت رسید. روزنامه دولتی ایران در پوشش این خبر، از استفاده از واژه ترور برای این جنایت و لفظ «شهید» برای بزرگمرد تاریخ انقلاب، خودداری کرد، مساله‌ای که حتی گلایه امام خامنه ای را هم به دنبال داشت.

و یا اینکه فردی مانند "معزی" که در ابراز ارادت و دلباختگی اش به شیخ حسن از هیچ کاری فروگذار نبود، هنوز در جایگاه معاونت اطلاع رسانی رئیس جمهور جاخوش کرده است و همزمان در سایت وابسته به خود (خبرآنلاین) بر علیه رئیس جمهور و دولت، خبر و گزارش منتشر می کند، اوج کج سلیقگی و جای نگرانی دارد.

ضمن اینکه با نیم نگاهی به محتوا و ترکیب سایت ریاست جمهوری می توان به وضوح رد پای معاون ارتباطات روحانی و تیم رسانه اش را مشاهده کرد. بی تفاوتی در قبال ادامه حضور افراد نان به نرخ روز خور که با تغییر دولت و تعویض رئیس‌جمهور، شکل و شمایل خود را تغییر می‌دهند، باعث سرخوردگی مردم مومن، انقلابی و درد کشیده ای است که به شعار و رویکردهای دولت مردمی دل‌بسته‌ و به آن رای داده اند.

انتخاب مدیران لایق در کنار شناسایی و حذف مدیران نالایق و عناصری که بعضا حساب شده و با اهداف مشکوک، انتخاب و وارد مراکز دولتی می شوند! شاید باید جزو اولویت های نخستین آقای رئیسی باشد. قطعا انتخاب تک تک اعضای کابینه و مدیران و معاونین رئیس جمهور مهم است و هرگونه اشتباه می تواند ضربه ای به اعتماد مردم باشد.

بی شک با توجه به آنچه دلسوزان نظام بارها خطر آنرا گوشزد کرده اند اقدام شیخ حسن روحانی در تغییر گسترده مدیران ارشد و حتی میانی در طول دولت یازدهم و دوازدهم برجای گذاشتن کادری پایبند به علایق خود بوده است و در اینگونه موارد ضمن توجه به تذکرات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با نفوذ سازمان‌یافته‌، نباید به هشدارهای نمایندگان مجلس از جمله مالک شریعتی نماینده تهران که تصریح می‌کند: «به آقای رئیسی پیشنهاد می‌کنم اقدامات چند ماه پایانی دولت شامل: انتصاب و ارتقای مدیران، تبدیل وضعیت استخدامی، اعزام به مأموریت، تأسیس مؤسسات، واگذاری پروژه، جذب هیئت علمی، افزایش پایه حقوق، اعطای مجوز و... را بررسی، موارد خارج از ضابطه را در نخستین جلسه هیئت دولت خود باطل اعلام و بازگرداند.» بی توجه بود.
کد مطلب : 301959