توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸
از منطق «حامیان برجام» تا منطق «مخالفان گشت ارشاد»
روزی که هم‌پیاله‌های اصلاح‌طلبان به جای به کاربستن عقل و تدبیرشان، با احساسات خود، منافع این ملت رو به حراج می‌گذاشتند و با کودک درونشان به مذاکره می‌رفتند و حاضرشدن به خاطر گریه‌های وندی‌شرمن، برجام را بر این ملت تحمیل کنند، کسی نگفت که عرصۀ‌ سیاست، عرصۀ عقل و منطق است نه عرصۀ احساسات
از منطق «حامیان برجام» تا منطق «مخالفان گشت ارشاد»
Share/Save/Bookmark
سرویس سیاسی عصر امروز؛

▫️ روزی که هم‌پیاله‌های اصلاح‌طلبان به جای به کاربستن عقل و تدبیرشان، با احساسات خود، منافع این ملت رو به حراج می‌گذاشتند و با کودک درونشان به مذاکره می‌رفتند و حاضرشدن به خاطر گریه‌های وندی‌شرمن، برجام را بر این ملت تحمیل کنند، کسی نگفت که عرصۀ‌ سیاست، عرصۀ عقل و منطق است نه عرصۀ احساسات و آنانی که با دیدن گریه‌های یک انسان بی‌منطق، منطقشان را از دست می‌دهند و تصمیم احساسی می‌گیرند؛ صلاحیت اظهار نظر سیاسی را ندارند.

▫️ این سکوت، باعث شد تا بار دیگر احساس‌طلبان با اظهار نظرهای احساسی، برای دشمنان خوراک تهیه کنند. آن روز اگر عراقچی به خاطر گریه‌های وندی‌شرمن دلش لرزید و حاضر شد زیر بار قانون‌شکنیِ اروپا برود، امروز نیز محمدعلی ابطحی دلش به خاطر گریه‌های مادری که برای دختر قانون‌شکنش ضجه می‌زند لرزید و حاضر شد قوانین رسمی نظام را زیر سؤال ببرد.

▫️فرق این دو فقط در موضوع است وگرنه منطق هر دو یکی است. اگر اون دختر سالم بوده و بدون حجاب تو عرصۀ‌ عمومی جامعه اومده، قانون‌شکنی کرده؛ اگر مریض بوده مادرش قانون‌شکنی کرده که اجازه داده دخترش با این وضع بیاد تو جامعه. لذا گریۀ کسی که قانون‌شکنی کرده یا گریۀ مادری که جلوی فرزند قانون‌شکنش رو نگرفته و برعکس با گریه‌کردن مظلوم‌نمایی می‌کنه،‌ راه درستی برای زیر سؤال بردن نهادهای قانونی نظام نیست. قانون اگر مشکل دارد باید با منطق و استدلال و از طرق قانونی تغییر کند، نه با اظهار نظرهای احساسی و رسانه‌ایِ کسانی که قانون رو زیر پاشون می‌گذارند.

✅نکته :
البته که مجریان قانون هم باید بلد کار ، صبور و قانون را با استفاده از دستورالعمل ها و آموزش های منطبق بر روح قانون اجرا کنند.

۱  مرداد  ۱۴۰۱
کد مطلب : 313498