توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰
خوش رقصی بی حاصل؟!
اگر یک نگاهی به دیپلماسی و سیاست خارجی دولت روحانی بیندازیم متوجه خواهیم شد، تنها دولتی که پس از انقلاب بطور همه جانبه برای آمریکا و اروپا خوش رقصی کرده و هیچ نتیحه ای هم حاصل نشده دولت یازدهم و دوازدهم می باشد.
خوش رقصی بی حاصل؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اگر یک نگاهی به دیپلماسی و سیاست خارجی دولت روحانی بیندازیم متوجه خواهیم شد، تنها دولتی که پس از انقلاب بطور همه جانبه برای آمریکا و اروپا خوش رقصی کرده و هیچ نتیحه ای هم حاصل نشده دولت یازدهم و دوازدهم می باشد.

قانون اساسی جمهوری اسلامی برسه اصل عزت؛ حکمت و مصلحت تعریف شده است که دولت گذشته هیچگونه توجهی به آن نداشته و مرعوب غرب و آمریکا بوده است.

به چند نکته اشاره می شود:

۱- اساساً نگاه آقای روحانی همانند استاد خود (هاشمی) به غرب و دیپلماسی ذلیلانه بوده است و به این موضوع که هاشمی گفته بود عصر بُمب و موشک گذشته و دوران مذاکره است اعتقاد راسخ داشته است.

۲- بر همین اساس نهایت خوش رقصی را برای آمریکا در موضوع هسته ای و برجام انجام داد و تمام تعهدات خود را که می بایست درمدت ۳ تا ۶ ماه بصورت تدریجی و مرحله ای انجام دهد ظرف یک هفته بصورت یکطرفه تمام صنعت و امکانات هسته ای کشور را تعطیل؛ تعلیق و نابود کرده است که حتی خودِ آمریکائیها نیز از این تعجیل تعجب کرده و باورشان نمی شد.

۳- ظریف و تیم مذاکره کننده مامور به اجراء سیاستهای حسن روحانی بودند نه اصول قانون اساسی و چارچوبهای رهبری.

۴- علیرغم حمایتها و راهنمائی های حضرت آقا و شروطی که معظم له برای دولت و مجلس دهم و شورای عالی امنیت ملی تعیین کرده بودند هیچکدام رعایت نشد و به روش ذلیلانه خود ادامه دادند.

 ۵- حضرت آقا در آخرین دیدار خود با دولت روحانی فرموده بودند که: بلاخره در این دولت روشن شد که نگاه به غرب جواب نمی دهد و دولت یازدهم و دوازدهم دولت عبرتها بوده است. (این برخورد قاطع آقا یعنی تیر خلاص به روحانی)

۶- به فرموده رهبری اقتصاد و معیشت مردم و سرنوشت کشور نباید توسط دولت روحانی منوط و موکول به غرب می شد. 

۷- خوش رقصیهای بی حد وحصر روحانی برای آمریکا و غرب باعث شد که اقتصاد و ارزش پول ملی و شیرازه کشور ازهم بپاشد و اعتماد مردم به انقلاب و اسلام آسیب ببیند.

۸- آمریکا با روسای عراق؛ مصر؛ لیبی؛ تونس؛ سودان؛ افغانستان و دهها کشور دیگر که غلام حلقه بگوش او بودند چه کرد و چه مدالی داد که حسن روحانی طبق همان رویه می خواست قهرمان ملی مذاکره و صلح با آمریکا بشود.

خلاصه اینکه: اینجا ولایت فقیه و مردم انقلابی دارد و نخواهند گذاشت که ایران اسلامی توسط امثال روحانی و اصلاح طلبان به سرنوشت آن کشورها دچار شوند.

۱۳  شهریور ۱۴۰۰ فرهادنیا
کد مطلب : 301996