توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۱۶
حماس ادعاهای بلینکن را تکذیب و محکوم کرد
حماس بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای ادعاهای وزیر خارجه آمریکا درباره مقصر بودن این جنبش در حاصل نشدن توافق آتش‌بس را محکوم کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای ادعاهای وزیر خارجه آمریکا درباره مقصر بودن این جنبش در حاصل نشدن توافق آتش‌بس را محکوم کرد.

حماس با بیان اینکه اظهارات «آنتونی بلینکن» دور از واقعیت است، گفت: «[این ادعاها] با این واقعیت که جنبش بیش از یک بار انعطاف نشان داده، در تناقض است».

در این بیانیه آمده است: «خواسته‌های ما از روز اول مشخص بوده و مورد استقبال طرفین و میانجی‌ها قرار گرفته که شامل آتش‌بس دائمی، عقب‌نشینی اشغالگران، بازگشت آوارگان و بازسازی غزه است».

به نوشته وبگاه «الجزیره»، حماس تاکید کرد: «اظهارات بلینکن در تضاد با مواضع انعطاف‌پذیر ما برای تسهیل دستیابی به توافق است، که در مقابل سازش‌ناپذیری و تعلل نتانیاهو بود».

این جنبش ادامه داد: «آمریکا به نقش خصمانه خود علیه مردم ما، به عنوان شریک کامل در جنگ و نسل‌کشی مردم ما از طریق حمایت نظامی و سیاسی از اشغالگران، با وارد کردن اتهامات واهی علیه حماس ادامه می‌دهد».

پیش از این وزیر خارجه آمریکا مدعی شده بود: «تنها چیزی که بین مردم غزه و آتش‌بس وجود دارد، جنبش حماس است که پیشنهادات وسوسه‌انگیز اسرائیل را رد می‌کند».
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 335144
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی