توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۳
مدودف: ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین جنگ هسته‌ای را محتمل‌تر می‌کند
معاون شورای امنیت روسیه هشدار داد هر چه کی‌یف تسلیحات مخرب‌تری از حامیان غربی‌اش دریافت کند، خطر جنگ هسته‌ای بیشتر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه درباره ارسال تسلیحات غربی بیشتر به اوکراین هشدار داد.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، مدودف سه‌شنبه (۲۳ مه) در اشاره به گزارش‌ها درباره احتمال ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین گفت هر چه اوکراین تسلیحات مخرب‌تری از حامیان غربی‌اش دریافت کند، خطر جنگ هسته‌ای بیشتر می‌شود.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا هنگام حضور در نشست گروه هفت موافقت خود را با آموزش نحوه استفاده از جنگنده‌های اف-۱۶ به خلبانان اوکراینی اعلام کرد. وزارت امور خارجه آمریکا هم دوشنبه اعلام کرد تحویل جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین برای واشنگتن در اولویت قرار دارد.

بعد از چراغ سبز آمریکا، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آغاز آموزش استفاده از جنگنده‌های اف-۱۶ به خلبانان اوکراینی خبر داده است.

رئیس‌جمهور پیشین روسیه در بخش دیگری از سخنانش در اشاره به حمله به شهر مرزی «بلگورود» روسیه گفت انکار کی‌یف در مورد دخالت نداشتن در آن دروغ است.

دستکم هشت غیرنظامی در حمله یک گروه شبه‌نظامی که دوشنبه از مرز اوکراین وارد منطقه بلگورود روسیه شدند، زخمی شدند. کرملین این حمله را ترفند تبلیغاتی برای منحرف کردن از شکست اوکراین در باخموت شهری در منطقه دونباس خوانده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین همچنین در نشست خبری امروز در واکنش به قصد غرب برای ارائه جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین، با بیان اینکه ارائه تسلیحات مختلف از جمله جنگنده به اوکراین نمی‌تواند عملیات روسیه را تضعیف کند، گفت غرب با افزایش کمک نظامی به کی‌یف هر روز بیشتر در این جنگ دخیل می‌شود.

بر اساس تخمین وزارت دفاع روسیه، آمریکا و متحدانش تا پایان سال ۲۰۲۲ دستکم ۱۰۰ میلیارد دلار تسلیحات، تجهیزات و مهمات در اختیار دولت کی‌یف قرار دادند.
مرجع : فارس
کد مطلب : 324607