۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۶
خسارت بارترین دولت در انقلاب اسلامی (قسمت پایانی)
امروز تفکر لیبرالی وغربگرائی که مورد نفرت شدید امام بزرگوار بوده بر اندیشه و عمل برخی از مسئولین کشور سایه انداخته است که باید این تفکر؛ ازذائقه افکار عمومی جامعه جراحی شود و خود مردم هم باید پیشقدم این موضوع مهم و اساسی باشند.
خسارت بارترین دولت در انقلاب اسلامی (قسمت پایانی)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز در دو قسمت پیش به برخی از اتفاقات روی داده در دولت روحانی اشاره کردیم (اینجا و اینجا) و در قسمت پایانی به برخی از سخنان خلاف واقع روحانی اشاره می شود:

اظهارات خلاف واقع دیگر رئیس جمهور:

دولت من فراجناحی و از وزیران و مدیران کاردان؛ لایق؛ و برمبنای شایسته سالاری از همه جناح ها وگروهها انتخاب می شوند.

پاسخ: عملکرد آقای روحانی طی ۷ سال گذشته خلاف ادعای فوق را نشان می دهد:
 
۱- ایشان تمام وزراء و مدیران خود را از حزب کارگزاران؛ منحله مشارکت؛ اصلاح طلبان و اعتدال که مخلوطی از ملی گرایی و لیرالیسم و احزاب تندرو و بدسابقه کشور هستند انتخاب نموده است و اکثراً از تربیت یافتگان مکتب هاشمی، و هم پیاله های خاتمی و هم کیشانِ خودِ روحانی هستند.

۲- تمام این آقایان؛ در چارچوب دائره ویژه؛ که سابقه فتنه گری یا حامی فتنه و ساکت فتنه، یاهمراه فتنه را داشته اند و در جریان اصلی لیبرالی کشور قرار دارند انتخاب شده اند.

۳- این شایستگان اکثراً بی حوصله؛ پیر؛ بی تحرک وبی انگیزه؛ بداخلاق و متکبر، لجباز وخودخواه؛ و غیر متخصص با حوزه کاری خود؛ و در یک جمله؛ همپالگی های حزبی که طی چهل سال انقلاب، پستهای مدیریتی کلان (بغیر از یک مقطع خاص) را بین خودشان دست بدست کرده و هنوز هم دست بردار نیستند و خروجی این جریان خزنده؛ اشرافیگری؛ ثروت اندوزی؛ حرامخواری؛ نجومی گیری؛ غارت بیت المال؛ اختلاس و رشوه گیری؛ نفوذ و جاسوسی؛ پادوئی آمریکا وغرب می باشند.

۴- افرادی مثل شریعتمداری؛ نجفی، آخوندی؛ زنگنه؛ نعمت زاده؛ ترکان؛ آشنا؛ واعظی؛ نیلی؛ ابتکار؛ مولاوردی و دهها نفر دیگر که بر سر سفره پرنعمت دولت تناول کرده و می کنند از تیر ماه ۷۸ تا خرداد ۸ ۸ و تاکنون در کجای جبهه انقلاب و مردم قرار دارند ؟

۵- سایر مدیران کلان دولتی که دارای گرین کارت، تابعیت دوگانه بوده و اکثراً بستگان درجه یک آنها بویژه همسر و فرزندانشان در رفت وآمد مستمر به غرب و مخصوصاً آمریکا و انگلیس برای تحصیل و کار و اسکان دارند چه سنخیتی با فرهنگ و سطح زندگی این مردم مظلوم و فادار به اسلام، و شایسته سالاری دارند؟؟ تجربه نشان داده اکثر اختلاسها، خیانتها، کم کاریها؛ ویژه خواریها؛ بی تعهدی ها و نفوذ و جاسوسیها حاصل عملکرد برخی از مسئولان این دولت بی تدبیر است و دردولتهای قبلی کمتر دیده شده است.

۶- اعلام کتبی نهادهای امنیتی و انتظامی در خصوص ۸ مورد فساد وعدم صلاحیت نجفی برای شهرداری تهران، و اصرار آقای روحانی مبنی برصدور حکم ایشان و نادیده گرفتن فرایند و چارچوب قانونی چه تناسبی باشایسته سالاری داشته و اساساً آقای روحانی چه بدهی پنهانی به آقای نجفی داشته که حتی بکار گیری و حمایت او در خارج از حیطه دولت هم تعهد داشته است؟ (که بعدا مردم دیدند که چه  افتضاحی ببار آمد).

۷- چرا اینهمه مدیران انقلابی و جهادی و حزب اللهی و رزمنده جوان و متدین و باتجربه موجود درکشور؛ مورد بی اعتنائی و غضب آقای روحانی قرار گرفته اند؟

نتیجه: باتوجه به بیان خلاصه ای از مطالب فوق؛ موضوع شایسته سالاری یک ترفند و حیله تبلیغاتی بوده و عملاً هیچگونه التزامی در اجراء آن دیده نشده است.

یکی دیگر از اظهارات خلاف واقع رئیس جمهور:

دولتِ من؛ دولتِ عقل؛ تدبیر و برنامه ریزی است و برای حل مشکل اقتصادی کشور کلید دارم؛ ۷۰درصد مشکلات کشور بر اثرسوء مدیریت دولت قبل بوده است‌ در دولت من هرکسی بدون بلیط سوار شده باشد پیاده خواهم کرد . . .

پاسخ: این چه تدبیر و برنامه ریزی و عقلی است که با تسلیم شدن در مقابل زورگوئی های دشمن،۱۳هزار سانتریفیوژ که هرکدام ۸۰ تا۹۰ میلیون تومان قیمت داشته و از جای خود برچیده و مثل آهن پاره ای در انبارها ریخته شود؟ کارخانه آب سنگین اراک بتون ریزی گردد؟ فُردو و نطنز و مراکز هسته ای تعطیل؛ و دانشمندان هسته ای این مراکز به بهانه تعدیل نیرو و پایان قرارداد؛ به محیط زیست و سازمان آب و فاضلاب و ادارات غیرمرتبط؛ انتقال و یا اخراج شوند و تمام ذخائر ارزشمند این ملت که با ایثار و شهادت و هزینه های هنگفت بدست آمده؛ مورد تاخت و تاز یکطرفه دشمن قرار بگیرد و واژه غلط بُرد - بُرد را بانیت فریب نیز به خورد مردم بدهند و اقتصاد کشور را نابود کنند.

۲-- چهل سال است که این کشور مورد تحریم دشمن بوده و هر دفعه باتدبیر - مدیران دلسوز و صبوری مردم در کمترین زمان ممکن عبورداده شده است. چرا ایندفعه و در دولت روحانی تحریمها  همانند طوفانی سهمگین معیشت و زندگی و روح و روان مردم ‌را درنوردیده و از طلا وارز و مسکن هم عبور کرده و به پیاز و سیب زمینی وحبوبات و سایر اقلام کوچک هم رسوخ کرده است علت اصلی چیست؟؟ دلیلش؛ ناتوانی وبی عرضگی مدیران ومسئولین مربوطه و براثر بی تدبیری و عدم عقل سیاسی و اقتصادی نیست؟

۳ - حراج ۱۸ میلیارد دلار از ثروت ملی در بازار مصرف و فروش ۶۰ تن سکه و طلا بدستور روحانی و تحویل آن با کیسه گونی به خریداران ثروتمند، در حالیکه در سایر کشور ها این حجم سکه و طلا را فقط در قالب حواله و اوراق عرضه می کنند چون پشتوانه ملی کشور است.

۴- افزایش نقدینگی از ۴۵۰ هزار میلیارد به ۲۲۰۰ هزار میلیارد تومان دراین دولت؛ و با گزارش واعلام غیر واقعی تورم تک رقمی ورشد اقتصادی ۸درصدی در مراحل مختلف جز دروغ وسرگرم کردن مردم چیز دیگری نبوده و با واقعیتهای جامعه همخوانی ندارد.

۵- کینه ورزی و لجاجت با ادامه روش وطرح های موفق دولت قبل و به تعطیلی کشاندن پروژه های دولت نهم ودهم به ویژه مسکن مهر؛ معطل نگهداشتن سهام عدالت؛ حذف کارت سوخت، قاچاق کالا وارز؛ از مبادی رسمی گمرکات‌‌ و نفوذ و سوء استفاده مدیران دولتی؛ هیچگونه توجیه عقلی و اقتصادی ندارد.

۶- عدم اقدام جدی وفعالانه دیپلماسی اقتصادی و از دست دادن بازار۵۰۰ میلیون نفری جمعیت همسایگان ایران وغرب آسیا باعقل وتدبیر سازگار نیست.

۷-- پرداخت وام ۲۵ میلیونی برای خرید۱۱۰ هزارخودرو درسال ۹۴ که کپی گرفته از اقتصاد غرب (کنزی) بعنوان تزریق پول به بازار به منظور برون رفت از رکود؛ از جمله بی تدبیری وخسارت دولت به  اقتصاد کشور محسوب می شود.

نتیجه: از اینکه بسته های اقتصادی دولت، برای رونق تولید؛ اشتغال؛ وتقویت بنگاه های زود بازده وکوچک و کارخانجات تولیدی؛ مورد استقبال قرار نمی گیرد و مداوم به شکست منتهی می شوند دلیل اصلی آن اینست که: فکر اقتصادی دولت ضعیف و معیوب است وبرنامه نویسان ضمن سیاست زدگی وفساد مالی از عقل و تدبیر و سواد لازم در تراز اقتصاد اسلامی و انقلاب محروم هستند. اگر چه می دانیم اقتصاد کشور درحصار مثلث نوبخت، واعظی ونیلی و افرادی باتفکر زائد و غربی گرفتار است و شخص روحانی هم تهی از تدبیر بوده و گرفتار تکبر خود می باشد.

بنابراین: ادعای عقل و تدبیر روحانی همانند حرفهای دیگر او فریب بوده و دلیلش وضع اسفبار اقتصادی کشور و معیشت مردم مظلوم می باشد.

لذا مباحثی که تقدیم می گردد، شاید برای برخی مخاطبین اینگونه تصور شود که تمام نظام را فساد گرفته و خون شهدا پایمال شده و دیگر هیچ اقدامی نمی توان کرد، و کار از کار گذشته است، ودرنهایت یاس و ناامیدی وسلب مسئولیت را به خود و دیگران القاء نمایند.

اصلاً اینگونه نیست، نظام سالم است بلکه یک غده فساد، برگوشه ای ازبدن نظام وجود داشته که طی چهل سال گذشته بصورت تدریجی رشد کرده وحالا بطورکامل نمایان شده و باید جراحی گردد.

لذا این غده به پانصدنفر هم نمی رسد. (اعم از افراد دولتی، مجلس و قضائیه) که سرنوشت ۸۰ میلیون ایرانی عزیز را دستخوش تفکر و جریان آلوده خود کرده است. این جریان خطرناک ونفوذی ازاول انقلاب بوده وطی دولتهای قبلی نیز با ماسک و نقاب مذهب مشاهده شده است.

و لذا در دولت روحانی بطور شفاف وعلنی و گستاخانه نمایان گردیده است خوشبختانه مردم از بسیاری از نمایندگان نالایق و ناکارآمد نجات پیدا کردند و باید برای بیرون راندن باقیمانده این تفکر غربی و نفوذی که در مدیریتهای کلان کشور بویژه دولت وجود دارند تلاش مضاعف نمایند.

امروز تفکر لیبرالی وغربگرائی که مورد نفرت شدید امام بزرگوار بوده بر اندیشه و عمل برخی از مسئولین کشور سایه انداخته است که باید این تفکر؛ ازذائقه افکار عمومی جامعه جراحی شود و خود مردم هم باید پیشقدم این موضوع مهم و اساسی باشند.

امروز، مردم باید، برگردند به خویشتن خویش؛ یعنی روحیه انقلابی؛ ازخود گذشتگی؛ محبت به هم؛ غمخوار یکدیگر با همان روحیه اول انقلاب که نمونه بسیار زیبای آنرا در این وضعیت کرونائی و رزمایش خدمت به نیازمندان مشاهده می کنیم.

امروز اشتباه است که مردم مقابل هم بایستند وجروبحث کنند بلکه مردم باید متحد و قوی درمقابل مسئولین ناکارآمد؛ اشرافی؛ غربگرا؛ دروغگو؛ نفوذی ورفوزه که مقصرین اصلی مشکلات مردم هستند بایستند و جوانان انقلابی متدین و متعهد حزب اللهی و دلسوز را برای مدیریت و اداره کشور جایگزین نمایند.

درنتیجه؛ اصل نظام سالم؛ مغز و راس نظام سالم؛ ارکان وساختار نظام سالم بدنه و توده مردم بعنوان پشتیبانی نظام اسلامی سالم هستند و هیچگونه یاس و نا امیدی نباید وجود داشته باشد بلکه همت جانانه برای یک تحول انقلابی و خانه تکانی مدیریتی را می طلبد. ان شاء الله

 ۲۷ اردیبهشت ۹۹ فرهادنیا
کد مطلب : 282312
۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۲:۱۹:۱۸
شما که می دانید خراب ترین دولت های ایران ودنیا دولت حسن روحانی است که امیدوارم خیر نبیند که این قدر دروغ...