۱
توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶
حسن روحانی؛ متهم ردیف اول
آنچه که مسلم است؛ رئیس جمهور هر کشوری مسئول و پاسخگوی عملکرد نهائی وزراء و مدیرانی است که با اختیار و انتخاب خود منصوب می نماید و این یک قاعده کلی جهانی است که بطور متداول انجام می شود و کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نمی باشد.
حسن روحانی؛ متهم ردیف اول
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز آنچه که مسلم است؛ رئیس جمهور هر کشوری مسئول و پاسخگوی عملکرد نهائی وزراء و مدیرانی است که با اختیار و انتخاب خود منصوب می نماید و این یک قاعده کلی جهانی است که بطور متداول انجام می شود و کشور ایران هم از این قاعده مستثنی نمی باشد.

از سوئی نهادهای امنیتی و نظارتی و قانون گذاری بویژه مجلس شورای اسلامی موظف به نظارت عملکرد وزراء و زیر مجموعه های آنان می باشند و طبق قانون و علیرغم اختیار و اراده رئیس جمهور می تواند وزیر خاطی و متخلف را استیضاح و عزل نماید.

اما آنچه که مهم و باید با دقت مورد توجه و ارزیابی قرار گیرد این است: که فضای سیاسی کشور در زمان ۸ ساله دولت روحانی بگونه ای توسط افراد و احزاب سیاسی اصلاح طلب و جریان لیبرالی غربگرا احاطه شده بود که دولت یازدهم و دوازدهم از هر گونه بازخواستی در امان مانده بود. اگر چه یک مورد طرح سئوال از رئیس جمهور و چند مورد استیضاح سیاسی که بیشتر حالت نمایش و خیمه شب بازی و جنگ زرگری را داشته توسط مجلس دهم انجام شده بود اما در عمل نقش سوپاپ را ایفا کرده بود.

امروز، با استقرار دولت سیزدهم مشخص گردید که اکثر وزراء و وزارتخانه های دولت روحانی مشکلات فراوانی داشته اند مثل: ترک فعل؛ تخلف و فساد؛ کم کاری؛ اشرافیگری؛ عدم توجه به معیشت مردم و اقتصاد کشور؛ طلا؛ ارز؛ خودرو؛ ارزاق عمومی و کالاهای اساسی؛ مسکن؛ اشتغال؛ ازدواج، تولید؛ واردات، صادرات، خصوصی سازی، اصل ۴۴؛ قاچاق ارز وکالا و دهها مورد دیگر از جمله نفوذ و جاسوسی. و در یک جمله: ۹۰درصد وزارتخانه ها مشکل داشته و خسارات سنگینی را به کشور وارد کرده اند و در نتیجه متهم اصلی و ردیف اول دولت یازدهم و دوازدهم شخص حسن روحانی می باشد.

اما یک سئوال:

۱- آیا اینهمه جاسوس و افراد نفوذی و مفسدین اقتصادی؛ از درون کشور و مسئولین عالی رتبه دستور گرفته و مامور به ارسال اطلاعات محرمانه کشور و همکاری با بیگانگان بوده اند؟

۲- آیا آمریکا و غرب و سرویسهای جاسوسی از داخل دولت یارگیری و مهره چینی کرده بودند؟

۳- آیا دولت روحانی به قدرت رسید که اهداف آنها را پیاده کند؟

در هر صورت این سه موضوع باید برای ملت ایران روشن و مشخص بشود زیرا اگر یک یا دو وزارتخانه اشکال داشت جای بحث نبود اما برآیند دولت خسارت زده و خیانت کرده است.
 
۱۶  شهریور  ۱۴۰۰  فرهادنیا
کد مطلب : 302057
ناشناس
۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۶:۴۴
اظهر من الشمس است که روحانی با شعارهای انتخاباتی فریبنده ماموریت خاصی داشت که با رسیدن به‌ قدرت و تشکیل دولت تقریباً او و اربابانش تا اندازه زیادی به اهداف خود رسیدند ولی شکر خدا نتوانستند ساقط کنند چون این مملکت امام زمان است و ما ملت امام حسینیم و رهبری فرزانه داریم. پیشینه روحاني هم باید بطور دقیق واکاوی شود چون خیانت کم کم نهادینه می شود.