توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳
بازداشت تاج زاده کریدور فرار به غرب را فعال خواهد کرد؟
استحاله طلبان داخل و خارج باید در راستای استراتژی زمین سوخته در پی القای چهره ای سیاه و تاریک از وضعیت ایران باشند که در آن تمامی پنجره های اجتماعی که به جامعه ایرانی گشوده می شود باید پنجره ای رو به خرابه باشد.
بازداشت تاج زاده کریدور فرار به غرب را فعال خواهد کرد؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز تصاویری که اینروزها از کشورمان در رسانه های بعضا داخلی و عمده رسانه های خارجی متصل به جریان برانداز غربی از وضعیت اقتصادی و امنیتی کشور نشان داده می شود گواه این موضوع است که براندازان دو هدف عمده را در برنامه های خود دارند:

اول اینکه استحاله طلبان داخل و خارج باید در راستای استراتژی زمین سوخته در پی القای چهره ای سیاه و تاریک از وضعیت ایران باشند که در آن تمامی پنجره های اجتماعی که به جامعه ایرانی گشوده می شود باید پنجره ای رو به خرابه باشد.

دوم اینکه سرباز گیری از میان مردم و اقشار مختلف صورت گیرد به این معنا که اگر تا دیروز این جریان توسط عناصر شناخته شده و سازمان یافته خود برنامه های میدانیش را پیاده می کرد امروز دیگر باید از مردم عادی یارگیری کنند.

اما چرا چنین برنامه ای را دنبال می کنند؟

در مورد اول بسیار واضح است القای حس ناامیدی به پیشرفت و قدرت و اقتدار ایران در تمامی ابعاد است. اصل روانشناسی این است که وقتی شما دائما درباره موضوعات مختلف بجز سیاهی و تاریکی نبینی باور پذیری بمب های رسانه ای که شبانه روز در حال بمباران افکار عمومی هستند موفق خواهند شد تا تنش های میدانی را جامه عمل بپوشانند و کوچکترین حرکت اصلاحی دولت مستقر در کشور که مغایر با اهداف بیگانگان و بیگانه پرستان باشد می تواند به بروز چالش های خیابانی و فشار به نظام سیاسی برای رها کردن اهرم های قدرت ملی را امکان پذیر سازد.

در مورد دوم نیز تجربه 4 دهه انقلاب اسلامی نشان داده است که سربازان سازمان یافته با شناسنامه و هویت های مشخض نه مقبولیت میدانی مناسبی دارند (به مواضع هنجار شکنانه فائزه هاشمی، و افرادی مانند او در چند ماه گذشته توجه کنید) و نه گستره عملکردشان بیش از یک شهر و یا شهرستان را در بر می گیرد لذا همانگونه که سران این جریان در سالهای قبل بطور ضمنی اعلام کرده بودند برای به چالش کشیدن انقلاب اسلامی تنها راه، سرباز گیری از سربازان بی نام و نشان از تمام اقشار بدون سازماندهی حزبی – جریانی می باشد در نتیجه می بینیم که در شرایط امروز نه تهران که دیگر استانها و شهرهای بزرگ و کوچک یکی از مهره های کلیدی پازل برانداری خواهند بود.

در چند روز گذشته مصطفی تاج زاده اصلاح طلب و محکوم فتنه 88، به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور و نشر اکاذیب جهت تشویش اذهان عمومی بازداشت و روانه زندان شد. شاید با یاد آوری مواضع و سخنان وی در حوادث فتنه 18 تیر 78 که مسئولیت حساسی را در وزارت کشور داشت و فتنه 88 بتوان وی را یکی از پیشقراولان شاخص جریان استحاله طلب دانست که بازداشتش می تواند زنگ خطر بازداشت دومینو گونه دیگر افراد را که دستی بر آتش فتنه داشته و دارند را به صدا درآورده باشد.

در نتیجه بازداشت وی و تعداد دیگری از استحاله طلبان سیاسی و سینمایی می تواند اولا: کریدور فرار به غرب را برای برخی سابقه داران فعال کند. و ثانیا اینکه بازداشت تعداد دیگر که در بحبوحه حادثه دلخراش متروپل آبادان نیز اقدام به التهاب آفرینی و برهم زدن امنیت روانی کرده بودند می تواند بیشتر چهره برنامه های براندازان را به نمایش بگذارد. یادمان باشد که در تمام این بررسی ها باید این اشخاص را بخشی از یک پازل بزرگتر دانست که هر گونه اقدامی که به خارج شدن افراد شاخص از این پازل بینجامد کل جریان را از هم فرو خواهد پاشید. 

رضا احمد زاده
کد مطلب : 313191