توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴
درسی که باید از وضعیت کنونی عراق بگیریم
کشور عراق ٩ ماه است در خلع قدرت قرار دارد. این بی ثباتی و نداشتن دولت، بهترین شرایط را برای دخالت ترکیه، عربستان، امارات، رژیم صهیونیستی و آمریکا در این کشور فراهم کرده است.
درسی که باید از وضعیت کنونی عراق بگیریم
Share/Save/Bookmark
سرویس سیاسی عصر امروز؛

⭕️ درسی که باید از وضعیت کنونی عراق بگیریم
🌀 در عراق چه خبر است؟

🔸 کشور عراق ٩ ماه است در خلع قدرت قرار دارد. این بی ثباتی و نداشتن دولت، بهترین شرایط را برای دخالت ترکیه، عربستان، امارات، رژیم صهیونیستی و آمریکا در این کشور فراهم کرده است.

🔸 متاسفانه در اثر بی بصیرتی بخشی از شیعیان -حامیان مقتدا صدر- اکنون عامل اصلی فتنه و ادامه خلع قدرت در این کشور، نه کردها یا جریان غربگرا و اهل سنت، بلکه اختلاف بین جریان شیعه به سرکردگی مقتدا صدر است!

🔸 مقتدا صدر پس از کسب اکثریت پارلمان، نتوانست برای تشکیل دولت با دیگر جریانات به ائتلاف برسد و لذا رسما نمایندگانش را با استفعا از مجلس خارج کرد، اکنون که جریان چارچوب هماهنگی شیعه  -نزدیک به ایران-  توانسته روی محمد السودانی به اجماع برسد، مقتدا که خود را شکست خورده می‌بیند، می‌خواهد با آشوب، مانع موفقیت جریان مقاومت شود!

🔸 نقطه کانونی جریان مقتدا صدر، مخالفت آنها با هرگونه مصلحت اندیشی و اهم و مهم کردن مسائل است!!. لذا زمانی که داعش بسرعت درحال پیشروی در عراق بود، حامیان مقتدا به پارلمان حمله کردند!! اکنون نیز که ترکیه حمله به مرزهای شمالی عراق را آغاز کرده، یا طرح تجزیه این کشور با هماهنگی برخی جریانات داخلی عراق توسط نظام سلطه جهانی و جبهه استکبار درحال اجراست، بجای همدلی و اتحاد علیه متجاوزان، دوباره به مجلس حمله کرده و در آنجا متحصن می‌شوند!!

🔴 دوستان !!
🔻 ضمن شکرگزاری به درگاه الهی بخاطر وجود جایگاه «ولایت فقیه» در قانون اساسی و حضور شخصیتی فرزانه در این جایگاه که با هدایت و تدابیر حکیمانه، مانع رسیدن کشور به چنین شرایطی است، باید مراقب باشیم که در داخل کشور ما نیز جریاناتی هستند که با عناوین مقدسی مانند عدالتخواهی یا حق طلبی، اولویتها را تشخیص نداده و با هزینه تراشی برای کشور، در جهت خواسته دشمن عمل می‌کنند!!
کد مطلب : 313777