توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷
حجاب، پروژه ای برای انتخابات آینده
پوشش بانوان و حجاب آنان یکی از موضوعاتی است که همواره در تاریخ معاصر ایران سبب تحولات سیاسی و امنیتی شده و نتایجی خاص را سبب، که به نظر می رسد با روند پیش رو و امتداد آن، باید شاهد ادامه این تحولات باشیم.
حجاب، پروژه ای برای انتخابات آینده
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز؛ پوشش بانوان و حجاب آنان یکی از موضوعاتی است که همواره در تاریخ معاصر ایران سبب تحولات سیاسی و امنیتی شده و نتایجی خاص را سبب، که به نظر می رسد با روند پیش رو و امتداد آن، باید شاهد ادامه این تحولات باشیم.

◀️ تحولاتی که به نظر می رسد بانیان طرح آن، بیش از خود حجاب آنرا مدنظر دارند. مانند آنچه امروز عده ای در دفاع از حق آزادی حجاب گفته و حتی آقایانی که خود را محجبه می دانند اما از بی حجابی دفاع می کنند. دفاعی که در پی ایجاد یک دو قطبی سازی و امتداد آن در راستای بهره برداری انتخاباتی می باشد.

◀️ انتخابات مجلس شورای اسلامی و سپس ریاست جمهوری در سه سال آینده یکی از اهدافی است که با این روند باید شاهد دو قطبی سازی جامعه در آن زمان بود، هدفی شوم که مطمئنا با این افراط و تفریط های پیرامون پوشش و حرکات مشکوک حامیان هر دو طرف، اگر هم اکنون به یک نتیجه سیاسی ضد حکومتی نرسد، در انتخابات آینده شاهد آن خواهیم بود.

◀️ خصوصا اینکه بررسی سیره کسانیکه کمپین های پوشش بانوان را ایجاد نموده اند، در گذشته نیز از این سیاست ها بهره برده اند و در موضوع انتخاب آقای روحانی به موفقیت هایی نیز دست پیدا کرده اند که اکنون در پی تکرار آن هستند.

✅ حال وظیفه ای سنگین پیش روی حامیان حجاب است، وظیفه ای که بر اساس آن باید ضمن دفاع از مبانی دینی، عقلی، تاریخی و قانونی حجاب بانوان، از دو قطبی سازی و وارد شدن به یک نزاع رسانه ای و سپس خیابانی خودداری نمایند. همچون مامور نیروی انتظامی که بانویی بی حجاب در مقابل او هر اقدامی کرد تا شاید افسر پلیس اقدامی انجام دهد و فیلمبردار ضمن ضبط آن، تحریک مردم اطراف را علیه نظام سبب شوند.

۲ مرداد  ۱۴۰۱
کد مطلب : 313536